Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2018, 20:30

autor: Serek

Nowy, 30-minutowy gameplay z remake'u Resident Evil 2

Na YouTube pojawił się obszerny, ponad trzydziestominutowy fragment rozgrywki z gry Resident Evil 2. Capcom pokazuje gameplay z udziałem Claire, w którym zobaczymy sporo walki oraz eksploracji. Premiera tytułu odbędzie się w styczniu 2019 roku.

A mamusia mówiła, żeby jeść nożem i widelcem. - Nowy, 30-minutowy gameplay z remake'u Resident Evil 2 - wiadomość - 2018-10-08
A mamusia mówiła, żeby jeść nożem i widelcem.

Firma Capcom udostępniła za pośrednictwem serwisu YouTube obszerny fragment rozgrywki z wersji demonstracyjnej gry Resident Evil 2, zapowiedzianej na styczeń 2019 roku. Produkcja będzie remakiem kultowego tytułu z PlayStation, wydanego w 1998 roku. Odświeżeniem legendarnego tytułu zajęło się studio R&D Division 1, pod wodzą producenta Yoshiaki Hirabayashiego. RE2 Remake ma być stworzoną od podstaw adaptacją oryginału, a nie tylko odświeżoną wersją, jak to miało miejsce przy Resident Evil HD.

Na powyższym zapisie rozgrywki możemy zobaczyć Claire, która jest jedną z dwóch grywalnych postaci dostępnych w grze. Drugą z nich jest Leon S. Kennedy - jego jednak nie uświadczymy w tym materiale. Na filmie Claire mierzy się z potężnie zbudowanym wrogiem i zwiedza pewien opuszczony kompleks. Udostępniony fragment może być dla niektórych spojlerem, dlatego jeśli jeszcze nie graliście w oryginał, bądź chcecie podejść do tytułu jak do nowej historii, miejcie to na uwadze.

Remake Resident Evil 2 ukaże się 25 stycznia 2019 roku. Tytuł trafi na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4. Z tego co napisał Czarny Wilk po sprawdzeniu gry w akcji, możemy być spokojni o jakość produktu - Japończycy wiedzą, co robią.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Resident Evil 2
  2. Graliśmy w Resident Evil 2