Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2020, 09:27

autor: Adrian Werner

Resident Evil 3 z dobrymi wynikami sprzedaży

Firma Capcom poinformowała, że Resident Evil 3 rozszedł się już w ponad 2 mln egzemplarzy. Poznaliśmy również aktualne wyniki Resident Evil VII: Biohazard oraz zeszłorocznego Resident Evil 2.

Resident Evil 3 z dobrymi wynikami sprzedaży - ilustracja #1
Gra Resident Evil 3 zaliczyła udany debiut.

Dwa tygodnie temu na rynku zadebiutowała gra Resident Evil 3, czyli remake survival horroru z 1999 roku. Teraz będąca wydawcą firma Capcom podzieliła się wynikami sprzedaży produkcji i są one imponujące.

W ciągu pierwszych pięciu dniu od premiery Resident Evil 3 rozszedł się w 2 milionach egzemplarzy. Na tę liczbę składają się zarówno sztuki wysłane do sklepów, jak i sprzedaż cyfrowa. Na tę drugą kategorię przypadła prawie połowa ogólnego wyniku.

Wyniki RE3 warto zestawić z rezultatami innych odsłon serii, choć należy wziąć poprawkę na fakt, że koronawirus mógł mieć wpływ na osiągnięcia najnowszej gry z cyklu. Zeszłoroczny Resident Evil 2 w ciągu pierwszego tygodnia rozszedł się w 3 mln egzemplarzy, a po trzech dniach od premiery Resident Evil VII: Biohazard mógł się pochwalić 2,5 mln nabywców.

Firma Capcom ujawniła również, że do tej pory Resident Evil 2 rozszedł się w 6,5 mln egzemplarzy, a RE7 w 7 mln. Wydawca bez wątpienia liczy, że Resident Evil 3 również będzie sprzedawał się dobrze przez długi czas. Warto wspomnieć, że pierwowzór z 1999 roku, czyli Resident Evil 3: Nemesis, łącznie znalazł 3,5 mln nabywców. Pod koniec ubiegłego roku cała marka mogła pochwalić się wynikiem 95 mln egzemplarzy, więc lada chwila powinna przekroczyć próg 100 mln.

Przypomnijmy, że Resident Evil 3 ukazał się 3 kwietnia tego roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Na wszystkich trzech platformach oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Gra spotkała z pozytywnym przyjęciem. Wersja na PS4 posiada średnią ocen na poziomie 80% według serwisu Metacritic. Na PC jest to 78%, a na Xboksie One – 84%. Produkcja przypadła do gustu również naszemu redaktorowi, który wystawił jej notę 8.0/10.

  1. Recenzja gry Resident Evil 3 – Mr. X był ledwie rozgrzewką
  2. Resident Evil 3 - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry