Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2018, 12:55

autor: AlexB

Nadchodzi demo Resident Evil 2 Remake?

W przyszłym miesiącu remake Resident Evil 2 doczeka się dema. Przynajmniej tak sugerują tweety użytkownika Anthony_Robert, który opublikował screeny z wersji testowej najnowszej produkcji firmy Capcom. Informacje te nie zostały jednak potwierdzone.

Czy Resident Evi 2 Remake będzie można wypróbować na miesiąc przed premierą? - Nadchodzi demo Resident Evil 2 Remake? - wiadomość - 2018-11-28
Czy Resident Evi 2 Remake będzie można wypróbować na miesiąc przed premierą?

Zbliża się wielki dzień dla miłośników serii Resident Evil oraz wirtualnych horrorów. Już za niecałe dwa miesiące na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One ukaże się remake drugiej odsłony kultowego cyklu firmy Capcom z zombie w roli głównej. Niewykluczony jednak, że zanim gracze położą swoje ręce na jego pełnej wersji, będą mogli samodzielnie sprawdzić go w akcji. Użytkownik Twittera o pseudonimie (lub też prawdziwych personaliach) Anthony_Robert opublikował bowiem screeny prezentujące menu dema Resident Evil 2 Remake, a nawet filmik z jego uruchomienia. Mężczyzna zapewniał, że wersja testowa zadebiutuje w połowie grudnia, niedługo po kolejnym zwiastunie produkcji (który być może pojawi się na gali The Game Awards). Wpisów nie można już znaleźć, lecz osoby prowadzące serwis ThePlaystationBrahs zachowały ich zdjęcia.

Źródło: ThePlaystationBrahs - Nadchodzi demo Resident Evil 2 Remake? - wiadomość - 2018-11-28
Źródło: ThePlaystationBrahs

Zaprezentowane zrzuty ekranu wskazują na to, że w demie Resident Evil 2 Remake będzie można zagrać zarówno Leonem Kennedym, jak i Claire Redfield (nowy gameplay z jej udziałem pojawił się niedawno w sieci). Kolejne szczegóły nie są znane, lecz to i tak dość sporo całkiem konkretnych informacji. W tym momencie pojawia się pytanie, kim jest Anthony_Robert i jak wszedł w ich posiadanie? Otóż nie wiadomo. Sam siebie określił jako fana cyklu Resident Evil, a demo uruchomił na deweloperskiej wersji konsoli PlayStation 4. Kilkukrotnie podkreślił również, że nie kłamie. Nic nie zostało jednak oficjalnie potwierdzone, zatem trzeba podchodzić do tych rewelacji ze sporym dystansem. Czy okażą się one prawdą? Przekonamy się o tym za kilka tygodni.

Pojawianie się dema Resident Evil 2 Remake nie byłoby czymś specjalnie szokującym. Nie zapominajmy bowiem, że Resident Evil VII: Biohazard również otrzymało wersję testową, zawierającą jedną z pierwszych lokacji w grze. Możliwość sprawdzenia tytułu przed jego premierą z pewnością przekonałaby część osób wahających się z kupnem lub przyciągnęła graczy niezaznajomionych dotąd z serią.

  1. Oficjalna strona gry Resident Evil 2
  2. Graliśmy w Resident Evil 2 – klasyk odnowiony niemal nie do poznania
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Resident Evil 2

Resident Evil 2