Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2019, 15:17

autor: Ender

Resident Evil 2 z zabezpieczeniami Denuvo

Pecetowa wersja remake'u legendarnego Resident Evil 2, która zadebiutuje w sprzedaży pod koniec stycznia, będzie posiadała znienawidzone przez graczy zabezpieczenia Denuvo. Capcom kontynuuje tym samym wieloletnie wsparcie dla tego systemu DRM.

Kompletnie odświeżona wersja Resident Evil 2 została zapowiedziana w sierpniu 2015 roku. Produkcja jest pełnoprawnym remakiem drugiej odsłony cyklu z 1998 roku, który stworzony został od podstaw przez jedno z wewnętrznych studiów deweloperskich japońskiej firmy Capcom. Wyczekiwany tytuł pojawi się w sprzedaży 25 stycznia na konsolach Xbox One i PlayStation 4, a także na komputerach PC. Niestety, pecetowa edycja gry posiadać będzie znienawidzone zabezpieczenia DRM, stworzone przez firmę Denuvo. Informacja ta znalazła się na oficjalnej stronie tytułu w serwisie Steam.

Dla osób śledzących sytuację w branży obecność Denuvo w Resident Evil 2 nie powinna być dużym zaskoczeniem. Mimo negatywnych opinii ze strony graczy i problemów wynikłych ze stosowania tego rozwiązania DRM, które co rusz zostają potwierdzone w testach, Capcom nieugięcie implementuje go w każdym wydanym przez siebie tytule. Posiadać będzie je np. również nadchodząca piąta odsłona cyklu Devil May Cry. Fani serii mogą w tej chwili liczyć jedynie na to, że producent usunie system po tym, gdy jego obecna wersja zostanie złamana przez hakerów, co w ostatnim czasie dzieje się niezwykle szybko po premierach korzystajacych z niego gier.

Denuvo ponownie atakuje - Resident Evil 2 z zabezpieczeniami Denuvo - wiadomość - 2019-01-05
Denuvo ponownie atakuje
  1. Graliśmy w Resident Evil 2 – klasyk odnowiony niemal nie do poznania
  2. Oficjalna strona Resident Evil 2
  3. Resident Evil 2 na Steamie
  4. Oficjalna strona Denuvo