Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2018, 12:24

autor: Adrian Werner

Rune zadebiutuje w przyszłym miesiącu we wczesnym dostępie

Poznaliśmy termin premiery gry Rune (wcześniej Rune: Ragnarok) we wczesnym dostępie. Zespół Human Head Studios ujawnił również jej wymagania sprzętowe.

Gra zadebiutuje w Steam Early Access w przyszłym miesiącu. - Rune zadebiutuje w przyszłym miesiącu we wczesnym dostępie - wiadomość - 2018-08-16
Gra zadebiutuje w Steam Early Access w przyszłym miesiącu.
RUNE W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: Human Head Studios
 2. Gatunek: RPG akcji
 3. Platformy: PC
 4. Data premiery w Early Access: wrzesień 2018 r.

Wiemy już, kiedy zagramy w RPG akcji Rune. Odpowiedzialne za grę studio Human Head poinformowało, że gra zadebiutuje we wczesnym dostępie we wrześniu. Z okazji ogłoszenia tej nowiny opublikowano również krótki zwiastun. Produkcja ukaże się wyłącznie na PC.

Twórcy przewidują, że Rune spędzi we wczesnym dostępie około dwanaście miesięcy. Wczesna wersja ma zaoferować większość mechanizmów rozgrywki, jakie planowane są dla pełnego wydania, jak również pozwoli na zabawę w trybach multiplayer, zarówno PvP, jak i kooperacyjnych. Będziemy mogli również rozegrać część kampanii fabularnej.

W kolejnych miesiącach autorzy skoncentrują się głównie na rozbudowie zawartości gry. Pojawią się nowe lokacje, przygody, bronie i zbroje, jak również dodatkowi bogowie. Sztuczna inteligencja wzbogaci się o więcej schematów zachowań, a gracze otrzymają możliwość posiadania zwierząt, z których część posłuży jako wierzchowce. Dalsze plany obejmują również dodanie narzędzi moderskich.

Warto wspomnieć, że na Steamie pojawiła już się strona poświęcona Rune, dzięki czemu poznaliśmy wymagania sprzętowe gry.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Core i3-4340 / AMD FX-6300
 2. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 760 / AMD Radeon HD 7850
 3. Pamięć: 8 GB RAM
 4. Miejsce na dysku: 25 GB
 5. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 / 8.1 / 10

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Core i5-4590 / AMD A-10
 2. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 970 / AMD Radeon RX 470
 3. Pamięć: 8 GB RAM
 4. Miejsce na dysku: 25 GB
 5. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 / 8.1 / 10
 1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Rune II

Rune II