Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 15 sierpnia 2018, 11:33

autor: Adrian Werner

Serial Wiedźmin od Netflixa będzie kręcony w Budapeszcie?

W sieci pojawiły się niepotwierdzone jeszcze doniesienia, że serwis Netflix zamierza nakręcić serial Wiedźmin głównie w Budapeszcie.

Pierwszy sezon ma ukazać się najwcześniej w 2020 roku. - Serial Wiedźmin od Netflixa będzie kręcony w Budapeszcie? - wiadomość - 2018-08-16
Pierwszy sezon ma ukazać się najwcześniej w 2020 roku.

Na serialowego Wiedźmina od Netflixa przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać, ale oczekiwania względem tej produkcji są tak wielkie, że każda dotycząca jej nowina witana jest z dużym zainteresowaniem. Najnowsza pochodzi z serwisu Omega Underground.

Według tych doniesień zdjęcia do serialu Wiedźmin mają być kręcone głównie w Budapeszcie i okolicach, choć w razie potrzeby dodane zostaną także inne lokalizacje, zarówno na Węgrzech, jak i w innych krajach europejskich. Redaktorzy Omega Underground nie podają, skąd pozyskali te informacje, więc trudno ocenić ich prawdziwość.

Netflix wcześniej nakręcił w Budapeszcie m.in. część serialu Marco Polo. - Serial Wiedźmin od Netflixa będzie kręcony w Budapeszcie? - wiadomość - 2018-08-16
Netflix wcześniej nakręcił w Budapeszcie m.in. część serialu Marco Polo.

Wybór Budapesztu nie byłby jednak dużym zaskoczeniem. Miasto ma rozbudowaną infrastrukturę ułatwiającą produkcję filmową i nakręcono tam wiele tytułów w pokrewnych klimatach, takich jak Polowanie na czarownice, Herkules, Van Helsing czy Robin Hood: Początek. Ponadto stolica Węgier gościła wcześniej ekipę Netflixa odpowiedzialną za serial Marco Polo. Streamingowy gigant ma więc spore doświadczenie w pracy w tym regionie i nie zdziwilibyśmy się, gdyby postanowił tam powrócić.

Oczywiście chcielibyśmy, aby przynajmniej część serialowego Wiedźmina nakręcona została w naszym kraju, ale zachodni producenci generalnie go omijają z powodu braku systemu zachęt finansowych. Z kolei Węgry oferują pod tym względem bardzo atrakcyjne korzyści i w rezultacie z europejskich państw tylko Wielka Brytania przyciąga więcej zagranicznych filmowców.

To może w przyszłości ulec zmianie, gdyż w tym roku ma zostać w Polsce przyjęta ustawa o zachętach do produkcji audiowizualnych. Na razie brak jednak konkretów, a zdjęcia do Wiedźmina mają ruszyć na przełomie 2018 i 2019 roku. Oczywiście, nie znaczy to, że ekipa produkcyjna Netflixa wcale nie zawita do naszego kraju, ale jeśli to nastąpi, to najpewniej odbędzie się to w ograniczonym zakresie.

  1. Oficjalna strona serialu
  2. Wszystko, co wiemy o serialu Wiedźmin od Netflixa
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.