Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 września 2019, 18:30

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Apple TV+ - lista oryginalnych produkcji w nowym serwisie VoD

Apple przedstawił nową listę oryginalnych produkcji, które pojawią się w serwisie Apple TV+. Część z przedstawionych seriali ujrzy światło dzienne jeszcze w listopadzie tego roku, kiedy usługa wystartuje w ponad stu krajach świata.

Podczas wczorajszej konferencji firmy Apple poznaliśmy tradycyjnie ceny oraz specyfikację nowych modeli smartfonów, a także iPadów oraz zegarków giganta. Ważną część imprezy poświęcono serwisowi Apple TV+, który rzuca rękawice liderom telewizyjnego rynku streamingowego, takim jak HBO GO, Amazon Prime oraz Netflix. Usługa wystartuje 1 listopada w ponad stu krajach świata, w tym w Polsce i będzie dostępna w miesięcznym abonamencie w cenie 24,99 zł. Nowi użytkownicy będą mogli skorzystać z siedmiodniowego okresu próbnego. Co ciekawe, każdy zakup nowego sprzętu firmy Apple automatycznie ma zapewnić nam roczny abonament.

Apple liczy na to, że dzięki ofercie oryginalnych seriali i programów TV przyciągnie do serwisu nowych użytkowników, dotychczas niekorzystających z ekosystemu firmy. Poniżej znajdziecie listę programów, które będzie można obejrzeć wyłącznie na platformie Aple TV+. Warto zaznaczyć, że wiele z nich znajduje się na razie w fazie planowania lub produkcji. Przedstawiciele Apple'a twierdzą jednak, że łatwo się nie poddadzą, a ich ambicją jest zaoferowanie abonentom wielu hitów na miarę Gry o tron.

Apple TV+ - lista oryginalnych seriali i programów, które będą dostępne w serwisie:

Amazing Stories

Reboot serialu Amazing Stories z lat 80., który inspirowany jest legendarną Strefą mroku (ang. Twilight Zone). Producentem i pomysłodawcą oryginału, jak i nowej wersji, jest Steven Spielberg. Seria będzie antologią, w której każdy odcinek przedstawi oryginalną i zamkniętą historię, zawierająca elementy fantasy, horroru lub science-fiction. Jednym z producentów projektu jest M. Night Shyamalan. Pierwsze epizody serii będą dostępne w listopadzie.

The Morning Show

Serial obyczajowy, którego akcja rozgrywa się w redakcji porannego programu informacyjnego w dużej stacji telewizyjnej. W głównych rolach zobaczymy Jennifer Aniston (Przyjaciele), Steve'a Carella (40-letni prawiczek, The Office) i Reese Witherspoon (Legalna blondynka). Pierwsze epizody serii będą dostępne w listopadzie.

See

Postapokaliptyczny serial akcji, w którym występuje Jason Momoa (Aquaman). W trakcie serii zobaczymy jak niedobitki ludzkości walczą o przetrwanie w niesprzyjających warunkach, setki lat po katastrofie, która zniszczyła współczesną cywilizację. Dramatycznej sytuacji nie pomaga fakt, że na przestrzeni kolejnych dekad praktycznie wszyscy żyjący ludzie stracili zmysł wzroku. Momoa wciela się w nieustraszonego wojownika o imieniu Baba Voss, który musi ochronić swoje dzieci przed niebezpieczeństwem, po tym gdy zdaje sobie sprawę z tego, że ich oczy widzą świat w naturalny sposób. Pierwsze epizody serii będą dostępne w listopadzie.

For All Mankind

Wysokobudżetowy serial science-fiction, który przedstawia alternatywną historię zimnowojennego wyścigu kosmicznego pomiędzy USA a Związkiem Radzieckim. Po udanym pierwszym lądowaniu sowieckich kosmonautów na Księżycu, serial skupi się na inżynierach i astronautach ze Stanów Zjednoczonych, którzy w odpowiedzi realizować będą niezwykle ambitny program podboju przestrzeni kosmicznej. Jego celem jest Mars oraz inne planety naszego układu słonecznego. Wśród producentów projektu znalazł się Ronald D. Moore, pracujący wcześniej nad seriami Battlestar Galactica, Caprica i Outlander. Pierwsze epizody serii będą dostępne w listopadzie.

Dickinson

Serial komediowo-obyczajowy opowiadający o buntowniczej młodości XIX-wiecznej amerykańskiej poetki Emily Dickinson. W głównej roli zobaczymy aktorkę Hailee Steinfeld (Prawdziwe męstwo, Pitch Perfect 2, 72 godziny). Pierwsze epizody serii będą dostępne w listopadzie.

Servant

Serial, którego reżyserią zajmuje M. Night Shyamalan (Szósty zmysł, Znaki, Niezniszczalny, Glass). W tym psychologicznym thrillerze widzowie śledzić będą losy pary rodziców, którzy zatrudniają młodą nianię do opieki nad niedawno urodzonym dzieckiem. Konkretne szczegóły na temat fabuły serii nie są jeszcze znane.

Truth Be Told

Serial obyczajowy oparty na książce Are You Sleeping, pisarki Kathleen Barber. Głównymi boahterkami serii są niezwykle zawzięta reporterka oraz studentka prawa, które wspólnie zajmują się sprawą niesłusznie skaznego człowieka. Historia przygląda się współczesnej obsesji na temat serialów kryminalnych oraz dokumentów poswięconych prawdziwym zbrodnim, takich jak Making a Murderer.

Mythic Quest

Zapowiedziana pół roku temu seria komediowa opowiadająca o studiu deweloperskim pracującym nad nową grą komputerową. Jej współproducentem jest firma Ubisoft. Francuski gigant zaprezentował pierwszy zwiastun serii podczas targów E3 2019. Na czele projektu stoją osoby związane z serialem Always Sunny in Philadelphia.

Home Before Dark

Oparty na prawdziwych wydarzeniach dziesięcioodcinkowy serial o dziewięcioletniej dziewczynce, która trafia na trop morderstwa dokonanego w jej sąsiedztwie, w miasteczku Selinsgrove, w stanie Pensylwania. Własne odkrycia dotyczące sprawy publikuje w prowadzonej przez siebie gazetce internetowej.

Are You Sleeping?

Dramat kryminalny, w którym w rolę skazanego mordercy wciela się Aaron Paul (Breaking Bad). Producentką serialu jest Octavia Spencer, pracująca wcześniej nad filmami Ma, Służące i Ukryte działania.

Little America

Kolejny serial-antologia, który w półgodzinnych epizodach będzie przedstawiał historie imigrantów szukających szczęścia w USA. Ich scenariusze mają być oparte na autentycznych historiach.

You Think It, I’ll Say It

Dziesięcioodcinkowy serial komediowy, którego producentką jest Reese Witherspoon. W głównej roli zobaczymy Kristen Wiig.

The Elephant Queen

Dokument przyrodniczy opowiadający o losach słonicy żyjącej na wolności w Afryce.

Helpsters

Seria dla dzieci od autorów i producentów Ulicy Sezamkowej. Jej głównymi bohaterami są kolorowe stworki uwielbiające pomagać innym.

Snoopy in Space

Program dla dzieci oparty na Fistaszkach, a więc popularnych komiksowych paskach autorstwa Charlesa M. Schulza. Seria opowiada o przygodach psa Snoopy'ego, który tym razem pragnie zostać astronautą.

Ghostwriter

Remake serialu dla dzieci i młodzieży z lat 90. Jego bohaterami jest czwórka nastolatków, która nawiązuje kontakt z duchem zamieszkującym starą księgarnię.

Oprah!

Oprah Winfrey, niezwykle popularna w USA prezenterka telewizyjna i celebrytka, przedstawi widzom swój zupełnie nowy projekt telewizyjny, który jest na razie owiany w dużej części tajemnicą.

  1. Oficjalna strona Apple TV+