Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2019, 23:06

autor: Serek

Rune ominie fazę wczesnego dostępu i zadebiutuje jeszcze w tym roku

Human Head Studios ogłosiło, że Rune ominie fazę wczesnego dostępu i zadebiutuje od razu jako pełna produkcja. Konkretna data premiery nie została ogłoszona, jednak twórcy obiecują, że tytuł trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Rune 1.0. zobaczymy jeszcze w tym roku. - Rune ominie fazę wczesnego dostępu i zadebiutuje jeszcze w tym roku - wiadomość - 2019-04-23
Rune 1.0. zobaczymy jeszcze w tym roku.

Producenci z Human Head Studios ogłosili za pośrednictwem Twittera, że ich nadchodzące RPG akcji Rune (wcześniej nazywane Rune: Ragnarok) ominie fazę wczesnego dostępu i ujrzy światło dzienne od razu jako produkcja. Twórcy nie podali konkretnej daty premiery (chociaż mają zrobić to niebawem), wiemy tylko, że tytuł zadebiutuje w 2019 roku.

Warto podkreślić, że kontynuacja Rune z 2000 roku nie ma łatwego życia. Zanim studio zakomunikowało o pełnoprawnej premierze, kilkukrotnie przesuwano już datę pojawienia się tytułu we wczesnym dostępie. Z wiadomości twórców wynika, że poza premierą gry możemy spodziewać się także konkretnego planu działania, dotyczącego późniejszego rozwoju produkcji.

Rune przeniesie graczy do fantastycznej krainy silnie inspirowanej mitologią skandynawską. W trakcie rozgrywki przyjdzie nam stanąć do walki z wieloma reprezentantami nordyckiego panteonu. Czyżby szykowała się produkcja podobna w niektórych elementach do nowego God of War? To, co zdecydowanie powinno różnić te tytuły, to nacisk na elementy RPG i survivalu, który ma być widoczny w grze Human Head Studios. Rune ma oferować otwarty świat i brutalny, zręcznościowy system walki. Co wyjdzie z tej mieszanki? Przekonamy się jeszcze w tym roku. Tytuł ma trafić na PC, na razie nie wiadomo nic o wersjach konsolowych.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Rune
  2. Rune: Ragnorok - pierwszy filmik pokazujący system walki

Ostatnia aktualizacja: 2019-04-20

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Rune II

Rune II