Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2018, 17:26

autor: "Vergil"

Rune – data premiery w Early Access oraz cena i zawartość wszystkich edycji

Zespół Human Head Studios podzielił się dokładną datą premiery gry Rune (wcześniej – Rune: Ragnarok) w Early Access na Steamie. Poza tym autorzy ujawnili zawartość poszczególnych edycji dostępnych w przedsprzedaży.

O tym, że we wrześniu Rune trafi do wczesnego dostępu na Steamie, informowaliśmy Was niecałe dwa tygodnie temu. Dzisiaj natomiast donosimy, że chętni będą mogli sprawdzić ten tytuł 19 września. Na tym jednak nie koniec, gdyż zespół Human Head Studios podzielił się ceną edycji dostępnych w przedsprzedaży oraz informacjami na temat ich zawartości.

Oryginalne Rune to jeden z pierwszych tytułów, pod którymi podpisał się zespół Human Head Studios. - Rune – data premiery w Early Access oraz cena i zawartość wszystkich edycji - wiadomość - 2018-08-28
Oryginalne Rune to jeden z pierwszych tytułów, pod którymi podpisał się zespół Human Head Studios.

Nim przejdziemy do omówienia poszczególnych wersji, należy odnotować, że w chwili, w której są pisane te słowa, każdą z nich można nabyć w cenie niższej o 15%. By skorzystać ze zniżki, wystarczy wpisać przy zakupie kod „RUNE15”. Ponadto dziesięć tysięcy pierwszych nabywców dowolnej edycji otrzyma w prezencie klucz na klasyczne Rune.

Przejdźmy więc do konkretów. Pierwszą edycją jest Warrior Pack, wyceniona na 29,99 dolarów (w przeliczeniu około 109 złotych). Oprócz samej gry, w pakiecie znajdziemy ekskluzywną odznakę na forum, broń oraz pancerz wojownika, a także cyfrową wersję mapy świata. Druga na liście jest natomiast wersja Berserker Rage, kosztująca 39,99 dolarów (w przeliczeniu około 145 złotych). Poza całą zawartością edycji Warrior Pack, znajdziemy w niej broń i pancerz berserkera, a także cyfrowy egzemplarz oficjalnego soundtracku.

Listę zamyka najdroższa, bo wyceniona na 59,99 dolarów (około 218 złotych) paczka, w której oprócz zawartości edycji Berserker Rage, znajdziemy Statek Walkirii, pancerz Viking Warlord Armor, Topór Sigurda i specjalny sztandar. Dodatkowo jej nabywcy znajdą się w napisach końcowych pełnej wersji Rune.

Czy najnowsze dzieło deweloperów, w których portfolio można znaleźć choćby pierwszego Preya, odniesie sukces? Czas pokaże. - Rune – data premiery w Early Access oraz cena i zawartość wszystkich edycji - wiadomość - 2018-08-28
Czy najnowsze dzieło deweloperów, w których portfolio można znaleźć choćby pierwszego Preya, odniesie sukces? Czas pokaże.

Przypomnijmy, że Rune (znane wcześniej jako Rune: Ragnarok) będzie grą RPG akcji z otwartym światem, w której trafimy do nordyckiej krainy. Po siedmiu latach od rozpoczęcia Ragnaroku konflikt trwa w najlepsze; gracze wcielają się natomiast w wojowników przywołanych z Walhalli przez bogów, by pomogli im pokonać odpowiedzialnego za apokalipsę Lokiego i zakończyć Ragnarok.

Brutalna walka będzie solą rozgrywki w Rune, a potencjał bojowy bohatera zwiększymy poprzez naukę nowych umiejętności, pozyskiwanie coraz lepszego wyposażenia, a także poprzez crafting. Poza tym jednak w trakcie zabawy będziemy eksplorować rozległy świat (na piechotę lub korzystając z łodzi) i wykonywać zadania zlecane przez jego mieszkańców. Co ciekawe, tytuł pozwoli tak na zabawę w pojedynkę, jak i na multiplayerowe zmagania.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Rune