Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Friendly Fire 28 sierpnia 2018, 16:30

autor: "Redakcja GRYOnline.pl"

Zagraj z Hedem i Kacprem w turnieju Quake Champions!

W ostatnim turnieju pierwszego sezonu Friendly Fire zapraszamy was do grania w krwawe i dynamiczne Quake Champions. Dołącz do ekipy TVGRY i zgarnij nagrody od SteelSeries.

Zagraj z Hedem i Kacprem w turnieju Quake Champions! - ilustracja #1

Wakacje zbliżają się ku końcowi, ale to wcale nie oznacza końca turniejów Friendly Fire. W pierwszy dzień szkoły ruszamy z kolejnymi zawodami. Tym razem będziecie mogli zaprezentować swoje umiejętności w szybkim i krwawym Quake Champions, a razem z wami na streamie zagrają Hed oraz Kacper z ekipy TVGRY!

W tym turnieju zasady będą dalekie od standardowych. Każdy z przyjętych uczestników zostanie przydzielony do losowo utworzonego zespołu, w którego składzie zawsze będzie grał Hed lub Kacper. Drużyny będą rywalizować w trybie Team Deadthmatch w formacie pojedynczej eliminacji. Wygrana drużyna przechodzi dalej, a przegrana odpada.

W finale spotkają się dwa najlepsze zespoły, ale tym razem współpraca nie będzie zalecana. Finałowy mecz rozegrany zostanie bowiem w trybie standardowego Deadthmatchu każdy na każdego! Jego zwycięzca wygra cały turniej i zgranie słuchawki SteelSeries Arctis 5. W ostatnim spotkanie nie zabraknie oczywiście Kacpra i Heda, ale jeśli któryś z nich okaże się najlepszy, nagrodę otrzyma zawodnik z drugiego miejsca. W przypadku remisu mecz rozgrywamy od początku. Powodzenia!

Zapisy do zawodów prowadzone są przez serwis Toornament na głównej stronie zawodów. Tam też znajduje się dokładny opis zasad oraz regulamin.

Wyniki turnieju zaliczają się do pierwszego sezonu Friendly Fire. Zwycięzca otrzyma 90 punktów rankingowych, uczestnicy finału po 60, a półfinałów 40.

Brakuje ci zawodnika do drużyny? Chcesz pogadać z naszymi redaktorami? Masz pytania odnośnie turnieju? Wpadnij na naszego Discorda.

Główną stronę turnieju i formularz zgłoszeniowy znajdziesz tutaj.

Nagrody

-- 1 miejsce --

Słuchawki SteelSeries Arctis 5

-- 2 miejsce --

3x Relikwiarz (najwyższy łup w grze, daje 3 przedmioty premium)

--3 miejsce--

3x Skrzynia (2 przedmioty premium)

Dla każdego finalisty:

6x 500 sztuk platyny

6x Scalebearer Pack

Nagrodę główną sponsoruje firma SteelSeries, a cyfrowe upominki dla uczestników finałów wydawca gry firma Bethesda.

Zasady i terminy

Zagraj z Hedem i Kacprem w turnieju Quake Champions! - ilustracja #2

Reguły turnieju

1. Turniej rozgrywany będzie w trybie Team Deathmatch, a finał w trybie Deathmatch.

2. Maksymalna liczba uczestników wynosi 48 graczy.

3. Każdy członek drużyny powinien posiadać konto na platformie Toornament.

4. Uczestnicy zostaną wybrani według kolejności zgłoszeń 2 września do godz. 22:00.

5. Zaakceptowani uczestnicy mają obowiązek potwierdzić swój udział 3 września od godz. 7:00 do 16:00 poprzez użycie opcji Check-in na platformie Toornament (instrukcja na dole strony).

6. Turniej startuje o godz. 18:00, a uczestnicy mają obowiązek pojawienia się na Discordzie o godz. 17:30.

Najważniejsze terminy

  • Początek rejestracji: 28 sierpnia
  • Koniec rejestracji: 2 września 19:00
  • Ogłoszenie uczestników: 2 września 22:00
  • Etap Check-in: 3 września od 7:00 do 17:00
  • Start wydarzenia: 3 września, godz. 18:00 (obowiązkowe zgłoszenie na Discordzie do godz. 17:30)

Rejestracja w serwisie Toornament

Serwis Toornament wymaga założenia własnego konta i nie jest na razie dostępny w naszym ojczystym języku, dlatego przygotowaliśmy dla was prostą instrukcję jego obsługi.

Krok 1

Zagraj z Hedem i Kacprem w turnieju Quake Champions! - ilustracja #3

W celu wzięcia udziału w wydarzeniu należy się do niego zapisać przez platformę Toornament. Na początku udaj się na stronę www.toornament.com, a następnie wybierz przycisk “Sign up” w prawym górnym rogu ekranu.

Krok 2

Musisz teraz założyć swoje prywatne konto Toornament, wypełniając widoczny poniżej formularz.

Zagraj z Hedem i Kacprem w turnieju Quake Champions! - ilustracja #4

1. Login.

2. Adres e-mail

3. Hasło

4. Kraj pochodzenia

Po wypełnieniu wszystkich pól zaznacz ostatnią z trzech kratek i kliknij przycisk “Sign up”.

Krok 3

Zagraj z Hedem i Kacprem w turnieju Quake Champions! - ilustracja #5

Po udanej rejestracji zaloguj się klikając przycisk “Log in” w prawym górnym rogu głównej strony serwisu. Możesz teraz przejść do strony wydarzenia, a następnie wypełnić i wysłać zgłoszenie.

Zagraj z Hedem i Kacprem w turnieju Quake Champions! - ilustracja #6

Na początku kliknij przycisk “Register to the tournament”, a wyświetli ci się formularz zgłoszeniowy. Wypełnij dokładnie wszystkie wymagane pola, a następnie zaznacz pole w lewym dolnym rogu i kliknij przycisk “Submit your registration”.

Raportowanie wyników

Zagraj z Hedem i Kacprem w turnieju Quake Champions! - ilustracja #7

Platforma Toornament pozwala na raportowanie wyników meczów przez samych graczy. Aby to zrobić, należy zalogować się w serwisie, a następnie wybrać zakładkę „MY MATCHES” (1). Pojawi się wtedy lista wszystkich meczów, do których jesteśmy zapisani. Wystarczy kliknąć na jeden z nich, aby go wybrać (2).

Zagraj z Hedem i Kacprem w turnieju Quake Champions! - ilustracja #8

Na ekranie meczu znajdziemy kilka istotnych informacji oraz pól do wypełnienia. Na samej górze znajdują się ksywki graczy lub nazwy zespołów (1). Ich położenie (z prawej lub lewej strony) odpowiada punktacji poniżej, którą należy uzupełnić raportując wynik starcia (2). Oprócz wpisania punktacji należy również zaznaczyć kto wygrał (Win) i kto przegrał (Loss) mecz lub wybrać remis. W przypadku pojedynków BO3 lub BO5 w polu „Notes” należy podać wyniki każdej pojedynczej mapy (3).

Niżej znajduje się przycisk „+Add” (4). Wciśnięcie go spowoduje pojawienie się pola służącego do przesłania screena z wynikami (5). Jeżeli mecz wymaga kilku screenów, wystarczy kilkukrotnie użyć przycisku „Add”. Po uzupełnieniu wszystkich pól i dodaniu screena wciskamy przycisk „Report” (6).