Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Rune: The Halls of Valhalla (PC)

Rune: The Halls of Valhalla PC

Rune: The Halls of Valhalla jest samodzielnym dodatkiem do wydanej w 2000 roku gry akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP) - Rune. Rozszerzenie przygotowane przez deweloperów ze studia Human Head Studios wprowadza nowe mapy, broń, style walki oraz tryby zabawy.

To jest dodatek do gry Rune (2000).

Akcji

PC Windows
Okładka Rune: The Halls of Valhalla (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27kwietnia2001

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Halls of Valhalla to oficjalny dodatek do gry Rune, działający jednak jako samodzielny produkt. Znacznie rozszerza on oryginalną grę o nowe mapy i broń, umożliwiając jednocześnie prowadzenie wieloosobowych walk wręcz, za pomocą sieci lokalnej lub przez Internet w dwóch nowych trybach: Arena i HeadBall. W trybie multiplayer mamy dostęp do map i postaci zarówno z podstawowej wersji gry jak i rozszerzenia. Dodatkowo wprowadzono nowe style walki zwiększające zdolności defensywne: zdolność odbijania pocisków (broni miotanej) i ulepszoną obronę (parowanie ciosów).

Arena przeznaczona jest głównie do walki jeden na jednego, chociaż niektóre mapy umożliwiają grę dla całych drużyn. Przypomina ona rozgrywki gladiatorów, którzy wkraczają na pole walki uzbrojeni w miecz i tarczę, po czym walczą do ostatniego żywego gracza. W nagrodę zwycięzca dostaje wszystkie przedmioty przeciwników.

Tryb HeadBall przeznaczony jest do rozgrywki drużynowej. Jest to dość makabryczny pomysł gry w piłkę za pomocą ludzkiej głowy, w której punkty zdobywamy obcinając części przeciwnikom i umieszczając je w odpowiednich miejscach mapy, służących jako bramki. Można również „zdobyć bramkę” innymi członkami ciała, jak ręce i nogi.

  • Oryginalna ścieżka dźwiękowa stworzona specjalnie na potrzeby dodatku.
  • 33 nowe mapy w tym siedem najlepszych, stworzonych przez fanów.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 120 głosów czytelników.

Gry podobne do Rune: The Halls of Valhalla

Wymagania wiekowe Rune: The Halls of Valhalla

16+

Wymagania sprzętowe Rune: The Halls of Valhalla

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 450MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D
Nowa gra z cyklu Rune w produkcji?
Nowa gra z cyklu Rune w produkcji?

wiadomość26 lipca 2007

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że firma Human Head Studios, Inc. pracuje nad nową grą z cyklu Rune. Co prawda przedstawiciel amerykańskiego studia twierdzi, że kwestia stworzenia takiego programu jest przez zespół tylko „rozważana”, to jednak udostępnione niedawno grafiki koncepcyjne wydają się jego słowom przeczyć.

Human Head Studios o Rune 2
Human Head Studios o Rune 2

wiadomość9 grudnia 2005

Minęło już pięć lat, odkąd na rynku elektronicznej rozgrywki pojawił się Rune, program, który w dość krótkim czasie zyskał spore grono wielbicieli. Tymczasem programiści Human Head Studios, postanowili po raz kolejny wlać w serca graczy nadzieję na powstanie sequela.

Rune 2 - faktyczny status produkcji

wiadomość18 września 2002

Rzesze fanów wydanej przed dwoma laty gry akcji – Rune, mogło ostatnio przeczytać nieoficjalne informacje, o tym iż zespół Human Head Studios pracuje już na drugą jej częścią. W odpowiedzi na te rewelacje, pan Tim Gerritsen z Human Head Studio napisał na oficjalnej stronie Rune wiadomość, w której wyjaśnia obecną sytuację. Otóż zespół pracuje nad dwoma, jeszcze niezapowiedzianymi projektami, i jak zaznacza Gerritsen, żaden z nich nie jest Rune 2. Co najwyżej można powiedzieć, że Rune 2 znajduje się dopiero we wczesnej fazie koncepcyjnej.

Premiery z PlayIt’u

wiadomość28 grudnia 2001

W dniu dzisiejszym do sklepów trafiły dwie nowe pozycje z oferty wydawnictwa PlayIt. Jutro dołączy do nich jeszcze jedna.

Dwie ciekawe pozycje jadą do zachodnich sklepów

wiadomość27 kwietnia 2001

W dniu dzisiejszym aż dwie bardzo interesujące pozycje trafiły do zachodnich sklepów. Pierwszą z nich jest zbieranka najlepszych gier strategicznych promowanych przez Talonsoft - World at War, drugą dodatek do świetnej gry akcji Rune - Rune: Halls of Valhalla.