Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Nocturne (PC)

Nocturne PC

Nocturne to przygodowa gra akcji wyprodukowana przez studio deweloperskie Terminal Reality. Gracz wciela się w członka rządowej agencji Spookehouse, a jego zadaniem jest wyplenienie stworów ciemności zamieszkujących alternatywny świat, stylizowany na lata 30. ubiegłego wieku.

Przygodowe | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Nocturne (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28października1999

29sierpnia2001

pudełko PL

Gracz wciela się w postać członka agencji rządowej Spookehouse. Dostaje on zadanie rozwiązania tajemnic ponadnaturalnych misteriów i wyeliminowania zła z alternatywnego świata utrzymanego w klimatach lat 30-tych. Rozgrywce towarzyszy niewyobrażalne napięcie, a emocje sięgają zenitu podczas pojawiania się chcących pochłonąć całe światło istot ciemności. Atmosfera horroru sprawia, że tytuł ten powinien znaleźć się w kolekcji każdego wielbiciela opowieści grozy.

Podczas gry spotykamy wiele różnorodnych stworów ciemności m.in.: wilkołaki, zombie i wampiry. Wszystkie obdarzone są doskonałą sztuczną inteligencją. Poznamy zróżnicowane środowisko gry: od górskich zamczysk do podziemnych świątyń, od pociągów pospiesznych do paryskich cmentarzy. Cała rozgrywka toczy się w pełni trójwymiarowym otoczeniu, które obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Mroczny klimat potęgowany jest efektami przestrzennego dźwięku wykorzystującego technologię KASE oraz Dolby Pro Logic.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 238 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Nocturne

16+

Wymagania sprzętowe Nocturne

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 233MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
Nocturne wkracza na duży ekran

wiadomość26 listopada 2001

Collision Entertainment oraz Dimension Films podpisały umowę na mocy której w przyszłym roku rozpoczną się zdjęcia do filmu którego scenariusz powstał na podstawie stworzonej przez zespół Terminal Reality komputerowej gry-horroru – Nocturne.

Premiera pięciu remake'ów

wiadomość4 września 2001

Firma PlayIt postanowiła przypomnieć nam kilka niezapomnianych gier sprzed lat, wydając je w atrakcyjnej cenowo serii REMAKE. Właśnie dzisiaj odbyła się premiera pięciu takich tytułów, z których wszystkie ukazały się w bardzo przystępnych cenach 49 PLN.