Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2024, 09:00

PS Plus Extra i Premium na kwiecień 2024 z 16 grami. Znamy też listę tytułów, które opuszczą bibliotekę w maju

Do abonamentu PS Plus w wersjach Extra i Premium trafią wkrótce nowe gry. W zestawie znajdziemy m.in. taktyczne RPG Miasma Chronicles, kultowy horror Alone in the Dark: Koszmar powraca i debiutującą metroidvanię Tales of Kenzera: ZAU.

Źródło fot. 505 Games.
i

AKTUALIZACJA #2

Informacja znalazła potwierdzenie we wszystkich wersjach sekcji „Ostatni moment” w ramach usługi PS Plus.

AKTUALIZACJA #1 (16 kwietnia)

Kanał PlayStation Size na X opublikował listę gier, które najpewniej opuszczą bibliotekę PlayStation Plus z dniem 21 maja 2024 roku. Oto duża część z nich: Abzu, Adr1ft, How to Survive 2, The Artful Escape, Ashen, Last Stop, I am Dead, Absolver, My Friend Pedro, The Messenger, Jotun, Sundered, Wolrd of Final Fantasy, This is the Police 1&2, Minit oraz Final Fantasy 7, 8, 9, 10, 12 i 15.

Z kolei listę gier, które dziś zasilą usługę, znajdziecie w oryginalnej wiadomości (poniżej).

Oryginalna wiadomość (10 kwietnia)

Poznaliśmy kolejne gry, które mają trafić do usługi PlayStation Plus w wariancie Extra i Premium w najbliższym czasie. 16 kwietnia subskrybenci najdroższego wariantu usługi będą mogli sprawdzić 16 tytułów – dwa z nich trafią do usługi nieco później (patrz lista poniżej), ale za to na premierę – z czego do 13 otrzymają dostęp także użytkownicy z abonamentem PS Plus Extra.

Szczególnie godne polecenia wydaje się zeszłoroczne taktyczne RPG pt. Miasma Chronicles. W recenzji napisałem, że nie zachwyciło mnie ono fabularnie, lecz najnowsze dzieło studia The Bearded Ladies – twórców świetnego Mutant Year Zero: Road to Eden – zdecydowanie warte jest poznania ze względu na pełny głębi gameplay.

Ciekawą propozycją – głównie dla fanów klasyki – wydaje się również kultowe już Alone in the Dark: Koszmar powraca. Ów horror będzie jednak dostępny tylko w subskrypcji PS Plus Premium.

Pełną listę tytułów, które trafią do oferty PS Plusa Extra i Premium w odstępie miesiąca, zamieściliśmy poniżej.

PS Plus Extra i Premium na kwiecień 2024

 1. Animal Well (PS5) – premiera (9 maja)
 2. Tales of Kenzera: ZAU (PS5) – premiera (23 kwietnia)
 3. Dave the Diver (PS4 i PS5)
 4. OddBallers (PS4)
 5. Construction Simulator (PS4 i PS5)
 6. The Crew 2 (PS4)
 7. Raji: An Ancient Epic (PS4 i PS5)
 8. Lego Ninjago Movie: Gra wideo (PS4)
 9. Nour: Play With Your Food (PS4 i PS5)
 10. Deliver Us Mars (PS4 i PS5)
 11. Lego Marvel’s Avengers (PS4)
 12. Miasma Chronicles (PS5)
 13. Stray Blade (PS5)

PS Plus Premium na kwiecień 2024

 1. Alone in the Dark: Koszmar powraca (PS4 i PS5) – premiera na 8. i 9. generacji konsol
 2. Star Wars: Rebel Assault II: The Hidden Empire (PS4 i PS5) – premiera na 8. i 9. generacji konsol
 3. MediEvil (PS4 i PS5) – premiera na 8. i 9. generacji konsol

Na koniec przypominam, że PS Plus Extra i Premium to usługi, które stanowią swoisty odpowiednik Game Passa oferowanego przez Microsoft – dają dostęp do bogatego i zmieniającego się regularnie katalogu gier. Wariant Premium różni się od Extra głównie tym, że pozwala bawić się w dodatkowe, klasyczne tytuły, które są uruchamiane w streamingu. Poza tym obie wersje abonamentu zapewniają korzyści z najtańszego PS Plus Essential, np. możliwość korzystania z funkcji sieciowych w grach i specjalnych rabatów w PS Store czy dodawania co miesiąc gratisowych produkcji do własnej kolekcji.

PlayStation Plus kupisz tutaj

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej