Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2022, 18:55

autor: Kamil Kleszyk

Twórcy Mutant Year Zero zapowiedzieli taktyczne RPG Miasma Chronicles

Na tegorocznej prezentacji 505 Games Showcase wydawca przedstawił nowy projekt grupy odpowiedzialnej za Mutant Year Zero – Miasma Chronicles.

Prezentacja 505 Games Showcase dobiegła końca i można pokusić się o stwierdzenie, że wydawca przygotował dla cierpliwych fanów przysłowiową wisienkę (bądź truskawkę) na torcie. The Bearded Ladies – studio, które stoi między innymi za Mutant Year Zero – przedstawiło bowiem zupełnie nowy projekt taktycznej gry RPG o nazwie Miasma Chronicles.

Klimatyczny zwiastun

Po ujawnionym krótkim zwiastunie oraz kilku screenach (które znajdziecie poniżej) można stwierdzić, iż twórcy Mutant Year Zero pozostali w klimacie postapokaliptycznego świata.

Fabuła i rozgrywka

Jeśli załączony materiał rozbudził Wasze apetyty, to ucieszy Was również informacja (opublikowana na karcie gry na Steamie), że nowe dzieło The Bearded Ladies opatrzone zostanie polską wersją językową (kinową, tj. z przetłumaczonymi napisami). Natomiast rozgrywka będzie prezentowała się następująco:

  • eksploracja w czasie rzeczywistym łączy się z taktyczną, turową walką, a całość zawiera elementy RPG;
  • zwiedzając „bogate” środowiska, spotkamy „dziwaczne” postacie;
  • nie zabraknie możliwości ulepszania broni i rozwoju umiejętności bohaterów.

Mówiąc krótko, zapowiada się projekt z grubsza podobny do Mutant Year Zero. Co się zaś tyczy fabuły – przytoczmy jej zarys ze strony internetowej wydawcy:

W niedalekiej przyszłości Ameryka została rozdarta przez brutalną siłę znaną tylko jako Miasma. Poznaj Elvisa, młodego człowieka, który jako niemowlę trafił do górniczego miasteczka Sedentary. Matka pozostawiła go pod opieką starszego, zrobotyzowanego „brata” i wyposażyła w tajemniczą rękawicę, dzięki której może kontrolować Miasmę. Dołącz do braci, którzy wyruszają na wyprawę przez postapokaliptyczne pustkowia, aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Odpowiedzi, które mogą na zawsze zmienić bieg historii ludzkości – brzmi opis na stronie 505 Games Showcase.

Póki co nie jest znana dokładna data premiery gry, ale na stronie wydawcy widnieje notka, iż nastąpi ona w 2023 roku. Miasma Chronicles zmierza na PC oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Udostępnione materiały w połączeniu z doświadczeniem dewelopera dają nadzieję na naprawdę świetny tytuł. Dajcie znać w komentarzach, co Wy uważacie po zapoznaniu się z informacjami na temat Miasma Chronicles.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej