Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2022, 19:20

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Arma 4 i Arma Reforger zapowiedziane. Wczesny dostęp już ruszył

Arma 4 i Arma Reforger zostały zapowiedziane. Wczesny dostęp tej drugiej produkcji już ruszył. Akcja tytułu została osadzona w trakcie zimnej wojny.

Wygląda na to, że plotki z przedwczoraj się potwierdziły. W trakcie dzisiejszego streamu studio Bohemia Interactive zapowiedziało sieciową grę Arma Reforger, która oprócz PC ma trafić też na konsole Xbox Series X/S. Wczesny dostęp na Steamie i w sklepie Microsoftu już ruszył. Tytuł powinien wyjść z tej fazy latem przyszłego roku. Produkcja stanowi swoisty test możliwości silnika Enfusion Engine, w oparciu o który działać ma także powstająca Arma 4.

Wyspa Everon

Akcja gry Arma Reforger osadzona jest w 1989 roku. Możemy w niej stanąć zarówno po stronie Rosjan, jak i sił zbrojnych USA. Konflikt ukazany w produkcji rozgrywa się na liczącej 51 kilometrów kwadratowych odświeżonej wersji wyspy Everon, którą mogliśmy zwiedzać w grach Operation Flashpoint: Cold War Crisis oraz Arma: Cold War Assault.

Tryb Konflikt

Nastawiony na PvP tryb Konflikt w Arma Reforger rozgrywa się na całej mapie i nie jest ograniczony limitem czasowym. Oprócz działań zbrojnych (z udziałem piechoty i różnorakich maszyn) skupia się on także na budowaniu struktur obronnych oraz osiąganiu kluczowych celów poprzez współpracę. Na ten moment w starciu może uczestniczyć maks. 64 graczy naraz, ale twórcy zamierzają z czasem podnosić ów limit.

Mody na konsolach i brak mikrotransakcji

Arma Reforger oczywiście wspiera fanowskie modyfikacje, przy czym te nie będą zarezerwowane tylko dla graczy PC-towych. Posiadacze konsol także będą mogli pobrać mody i urozmaicić dzięki nim swoją rozgrywkę. Twórcy zapowiedzieli również, że w grze nie uświadczymy mikrotransakcji.

Game Master

Tryb Game Master pozwala tworzyć własne scenariusze do Arma Reforger. Co ciekawe, umożliwia on także modyfikowanie ich w locie przez adminów serwerów. W ten sposób użytkownik nie jest ograniczony tylko do właściwej gry bądź edycji rozgrywki i może np. na bieżąco dostosowywać scenariusz w zależności od poczynań innych graczy.

Wymagania sprzętowe Arma Reforger

Wymagania minimalne

 1. System operacyjny: Windows 10 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i5-4460 / AMD FX-4300
 3. Pamięć: 8 GB RAM
 4. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1650 lub odpowiednik
 5. Miejsce na dysku: 15 GB dostępnej przestrzeni

Wymagania zalecane

 1. System operacyjny: Windows 10 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i7-6700 lub odpowiednik
 3. Pamięć: 16 GB RAM
 4. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti lub odpowiednik
 5. Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni

Brak animacji klamki

Nasz redakcyjny wielki fan studia Bohemia już gra w Arma Reforger i miał okazję przekonać się, jak prezentuje się „next-genowe” otwieranie drzwi:

 1. Arma Reforger – strona oficjalna
 2. Bohemia Interactive – strona oficjalna