Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2022, 17:45

The Valiant to okazały „RTS akcji” o krzyżowcach od THQ Nordic

THQ Nordic i Kite Games zapowiedziały The Valiant, czyli „RTS-a akcji” z elementami RPG. Tytuł przeniesie nas do XIII wieku i pozwoli wcielić się w byłego krzyżowca.

Firmy THQ Nordic i Kite Games (twórcy Sudden Strike 4) zapowiedziały dziś The Valiant, czyli „RTS-a akcji” z elementami RPG osadzonego w średniowieczu. Tytuł ma trafić na PC oraz konsole PS5, PS4, Xbox One i Xbox Series X/S w bliżej nieokreślonym terminie. Z tej okazji opublikowano zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej.

Akcja produkcji osadzona została w XIII wieku. Wcielimy się w postać byłego krzyżowca Teoderyka von Akenburga, zmuszonego powrócić do walki, by rozwiązać problem, który sam wywołał. 15 lat temu wraz ze swoim towarzyszem Ulrykem von Grevelem znalazł fragment pewnego potężnego artefaktu – teraz jego były kompan próbuje zebrać pozostałe elementy, co może doprowadzić do zagłady świata, więc protagonista będzie musiał go powstrzymać. Na fabułę składać się ma 15 misji.

Rozgrywka opierać się będzie głównie na taktycznych walkach prowadzonych na mniejszą skalę. Gracz może sobie wybrać jedną z dostępnych „drużyn bohaterskich”, z których każda ma unikalne drzewka rozwoju, a nawet filmy przerywnikowe. Do naszej dyspozycji oddany zostanie również szeroki wachlarz uzbrojenia.

Poza „singlową” kampanią fabularną The Valiant ma zaoferować również tryby wieloosobowe – PvP oraz trzyosobową kooperację, w której gracze wspólnie będą odpierać fale wrogów.

The Valiant to okazały „RTS akcji” o krzyżowcach od THQ Nordic - ilustracja #1
Źródło: https://store.steampowered.com/app/959860/The_Valiant/
The Valiant to okazały „RTS akcji” o krzyżowcach od THQ Nordic - ilustracja #2
Źródło: https://store.steampowered.com/app/959860/The_Valiant/
  1. The Valiant na Steamie
  2. THQ Nordic – oficjalna strona