Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS5XSX
Okładka Miasma Chronicles (PC)
OkładkaMiasma Chronicles (PC)

Miasma Chronicles

Gra taktyczna z elementami RPG, opracowana przez studio The Bearded Ladies – autorów ciepło przyjętego Mutant Year Zero: Road to Eden. W Miasma Chronicles przejmujemy kontrolę nad drużyną przemierzającą postapokaliptyczny świat opanowany przez tajemniczą, brutalną siłę.

RPG | science fiction | turowe | postapokalipsa | widok izometryczny | taktyczne | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Miasma Chronicles Premiera

2023

PC PS5 XSX
E3 2021

Miasma Chronicles to gra taktyczna wzbogacona o elementy RPG. Produkcja została opracowana przez studio The Bearded Ladies, w którego portfolio można znaleźć między innymi takie projekty, jak Mutant Year Zero: Road to Eden oraz Corruption 2029, natomiast jej wydaniem zajęła się firma 505 Games.

Fabuła

Miasma Chronicles roztacza przed nami ponurą wizję niedalekiej przyszłości, w której Ameryka, opanowana przez tajemniczą, brutalną siłę znaną jako Wyziew, zmieniła się w postapokaliptyczne pustkowie. Głównym bohaterem gry jest młodzieniec imieniem Elvis, mieszkający w górniczym miasteczku Sedentary ze swoim robotem-opiekunem – Diggsem. Wierząc, że otrzymana od matki rękawica potrafiąca kontrolować Wyziew zapewni mu bezpieczeństwo, pewnego dnia protagonista wyrusza z grupą przyjaciół w podróż, której celem jest uzyskanie odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Elvis i jego świta nie wiedzą jeszcze, że to, czego przyjdzie im dokonać, wpłynie na losy całej ludzkości.

Mechanika

W Miasma Chronicles akcję oglądamy z lotu ptaka. Podczas zabawy przemierzamy posępne pustkowia i zrujnowane miasta oraz realizujemy postawione przed nami zadania. Na swojej drodze często napotykamy przeciwników; choć eksploracja odbywa się w czasie rzeczywistym, starcia z adwersarzami toczą się w trybie turowym. Podczas potyczek musimy wykazywać się przede wszystkim zmysłem taktycznym i umiejętnie korzystać ze zdolności poszczególnych postaci.

W miarę postępów zdobywamy coraz potężniejszy oręż i ulepszamy już posiadany. Poza tym z czasem rozwijamy bohaterów, którzy uczą się nowych umiejętności.

Kwestie techniczne

Miasma Chronicles może się pochwalić oprawą graficzną wysokiej jakości. Lokacje są różnorodne i dopracowane z dbałością o detale, podobnie jak przeciwnicy, z którymi przychodzi nam się mierzyć.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Miasma Chronicles: 16+

PC
PS5
XSX