Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2023, 08:21

autor: Adam Celarek

Taktyczne RPG Miasma Chronicles z datą premiery [Aktualizacja]

Nowa gra twórców Mutant Year Zero doczekała się oficjalnej daty premiery. W taktyczne RPG osadzone w zrujnowanej przez kataklizm Ameryce zagramy już niedługo.

Źródło fot. The Bearded Ladies
i

Aktualizacja

W sieci zadebiutował nowy zwiastun Miasma Chronicles. Prezentujemy go poniżej:

Oryginalna wiadomość (22 marca 2023 r.)

Miasma Chronicles, taktyczne RPG od twórców ciepło przyjętego Mutant Year Zero, doczekało się ogłoszenia daty premiery. Gra zadebiutuje 23 maja tego roku, zaś fani fizycznych wydań konsolowych będę musieli poczekać do 9 czerwca.

Nowa gra studia The Bearded Ladies zabierze nas w podróż po zdewastowanej, postapokaliptycznej Ameryce niedalekiej przyszłości. Główny bohater imieniem Elvis wraz ze swym robotycznym kompanem zmuszony będzie przetrwać w tym niegościnnym środowisku, w czym pomocna okaże się tajemnicza, otrzymana od matki rękawica.

Mieszanka czasu rzeczywistego i walki turowej

Rozgrywka stanowić ma połączenie eksploracji w czasie rzeczywistym oraz turowych walk z widokiem z góry. Ten drugi aspekt rozgrywki budzi oczywiste skojarzenia z poprzednią grą studia, jak również z podobnymi produkcjami z gatunku, jak chociażby kultową serią XCOM.

W Miasma Chronicles, podobnie jak w wymienionych, pojawią się mechaniki związane z systemem osłon czy procentowymi wartościami opisującymi szansę na trafienie przeciwników.

Zainteresowanych produkcją zachęcamy do zapoznania się z wypuszczonym nieco ponad miesiąc temu zwiastunem prezentującym rozgrywkę.

W Miasma Chronicles zagramy na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Gra posiadać będzie polską wersję językową (napisy).

  1. Oficjalne oświadczenie wydawcy dotyczące daty premiery
  2. Strona gry Miasma Chronicles na Steam

Adam Celarek

Adam Celarek

Grami interesuje się od najmłodszych lat. Absolwent filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie obronił pracę z zakresu ludologii. Pracę w GRY-Online.pl rozpoczął na początku 2023 roku. W redakcji pełni rolę autora poradników. Entuzjasta RPG-ów, nietuzinkowych gier indie oraz kompetytywnych tytułów e-sportowych (głównie bijatyk oraz gier MOBA). Poza grami interesuje się także papierowymi grami fabularnymi oraz karciankami kolekcjonerskimi. Miłośnik oldskulowej technologii i stylu retro.

więcej