Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2024, 20:07

autor: Maciej Gaffke

Magiczna metroidvania trafi na premierę do PS Plus, podobnie jak relaksujące RPG Dave the Diver, które wreszcie wyjdzie na PS4 i PS5

Sony podało tytuły dwóch gier, które trafią w kwietniu do usług PS Plus Extra i Premium. Jedna z nich to pełna magii metroidvania Tales of Kenzera: Zau, która pojawi się w subskrypcji na premierę. Drugą jest popularne Dave the Diver.

Źródło fot. Surgent Studios
i

Nie tylko PC/Xbox Game Pass daje dostęp do gier na premierę (w tym miesiącu do dwóch). Do PS Plus Extra i Premium również czasem takowe trafiają. Dziś Sony podało tytuły dwóch tego typu produkcji.

PS Plus kupisz tutaj

Premiera Tales of Kenzera: Zau

Pierwszą z nich jest Tales of Kenzera: Zau. Gra zadebiutuje 23 kwietnia na PC, PS5, XSX/S oraz Switchu – i tego samego dnia trafi do usługi Sony.

W tej metroidvanii będziemy patrzeć na świat z perspektywy tytułowego Zau. Chłopak jest początkującym wojownikiem-szamanem, który chce znaleźć boga śmierci o imieniu Kalunga, aby wynegocjować powrót bliskiej osoby z krainy śmierci.

Podczas wędrówki Zau będzie wyposażony w dwie maski nasycone mocą słońca i księżyca. Przemierzając różne tereny, chce on znaleźć 3 potężne istoty, którym udało się przechytrzyć Kalungę. Warto tutaj dodać, że świat gry jest inspirowany opowieściami ludu Bantu, który zamieszkuje głównie środkową i południową Afrykę.

Dave the Diver niedługo trafi na PS4 i PS5

Nieco wcześniej, bo 16 kwietnia, na PS4 i PS5 wreszcie ukaże się bardzo popularna w ostatnich miesiącach przygodówka Dave the Diver. Tytuł od studia Mintrocket był to tej pory dostępny jedynie na PC i Nintendo Switch. Warto dodać, że gra została nominowana w kategorii najlepszej produkcji niezależnej na The Game Awards 2023, co wywołało spore kontrowersje.

Przypomnijmy, że w tej produkcji za dnia jesteśmy nurkiem, który eksploruje podwodne głębiny, a popołudniami wcielamy się we właściciela restauracji sushi. W międzyczasie czekają na nas ciekawe mini-gierki, jak chociażby wyścigi koników morskich.

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej