Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2010, 14:00

O drugim sezonie przygód Alana Wake'a

Oskari Hakkinen oświadczył na łamach serwisu Computer and Video Games, że fabuła drugiego sezonu przygód Alana Wake’a została już spisana. Główny producent jednej z najbardziej oczekiwanych pozycji ostatnich lat przyznał jednocześnie, że decyzja o rozpoczęciu prac nad kontynuacją będzie w pełni uzależniona od sukcesu części pierwszej.

Oskari Hakkinen oświadczył na łamach serwisu Computer and Video Games, że fabuła drugiego sezonu przygód Alana Wake’a została już spisana. Główny producent jednej z najbardziej oczekiwanych pozycji ostatnich lat przyznał jednocześnie, że decyzja o rozpoczęciu prac nad kontynuacją jest w pełni uzależniona od sukcesu części pierwszej.

O drugim sezonie przygód Alana Wake'a - ilustracja #1

Wiemy już, w jakim kierunku podąży akcja sezonu drugiego ”, powiedział Hakkinen, zaznaczając przy tym jednocześnie, że historia z sezonu pierwszego posiada kompletne i satysfakcjonujące zakończenie. Jest tak, mimo że kilka z poruszonych w nim wątków pozostawiono niedomkniętych. Z tego też powodu stanowi ona spore pole do spekulacji na temat tego, co być może ujrzymy w drugiej odsłonie przygód pisarza.

Aktualnie Remedy Entertainment odpoczywa po wieloletnim procesie produkcji Alana Wake’a, czekając na dalsze instrukcje ze strony wydawcy, firmy Microsoft. Te będą bowiem zależeć w całości od poziomu sprzedaży gry. W przypadku, gdy będzie on wystarczająco wysoki, oficjalna zapowiedź Alan Wake 2 będzie tak naprawdę kwestią czasu.

O drugim sezonie przygód Alana Wake'a - ilustracja #2

Podobną kwestię w rozmowie z redakcją VG247.com poruszył inny członek Remedy Entertainment,Mikko Rautalahti. Wyznał on, że chciałby doprowadzić prace nad sezonem drugim do końca bez względu na to, czy „jedynce” uda się odnieść sukces, czy też nie. Rautalahti cieszy się jednocześnie z przyjęcia, jakie Alanowi Wake zgotowali światowi krytycy. „Dotychczas doczekaliśmy się blisko dziesięciu perfekcyjnych ocen oraz ponad czterdziestu na poziomie 9/10 i lepszym. Na tym polu odnieśliśmy sukces ”, powiedział producent.

Nie zraziło go przy tym kilkanaście słabszych not, w tym jedna z „siódemek”, wystawiona przez redakcję serwisu Eurogamer. Według Rautalahtiego przewaga pozytywnych opinii jest niepodważalna, w związku z czym Remedy nie powinno przejmować się kilkoma negatywnymi. Aktualnie średnia z wystawionych ocen kształtuje się na poziomie 84% (według serwisu Metacritic.com).

Alan Wake zadebiutuje na europejskim rynku 14 maja, czyli w najbliższy piątek. Produkcja zostanie udostępniona wyłącznie w wersji na Xboksa 360.