Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2010, 15:02

autor: Olek

FIFA Superstars, czyli piłkarska gorączka na Facebooku

W roku, w którym rozgrywany jest mundial, spodziewać się można wysypu gier z piłką nożną w roli głównej. Jedną z bardziej zaskakujących może być FIFA Superstars. Prace nad projektem ujawnił na firmowym blogu Peter Moore, szef EA Sports. Póki co o nowej grze z serii FIFA wiadomo jedynie, że trafi na portal społecznościowy Facebook, a stworzy ją firma Playfish.

W roku, w którym rozgrywany jest mundial, spodziewać się można wysypu gier z piłką nożną w roli głównej. Jedną z bardziej zaskakujących może być FIFA Superstars. Prace nad projektem ujawnił na firmowym blogu Peter Moore, szef EA Sports. Póki co o nowej grze z serii FIFA wiadomo niewiele więcej ponad to, że trafi na portal społecznościowy Facebook, a stworzy ją specjalizująca się w tego rodzaju produkcjach firma Playfish.

Niemal dokładnie za miesiąc rozpoczną się piłkarskie Mistrzostwa Świata w Republice Południowej Afryki i wśród fanów najpopularniejszego na kuli ziemskiej sportu panuje już wyraźne podekscytowanie. Posiadacze konsoli Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation Portable i Nintendo Wii od dwóch tygodni mogą strzelać bramki w grze 2010 FIFA World Cup South Africa. Na tym jednak nie kończą się plany EA związane z mundialem.

Produkcją FIFA Superstars zajmuje się jeden z najświeższych nabytków koncernu. Playfish znane jest chociażby z takich gier jak Pet Society, Restaurant City, Country Story oraz Who Has The Biggest Brain? adresowanych na portale społecznościowe, w tym Facebook i MySpace, a także telefony iPhone.

FIFA Superstars, czyli piłkarska gorączka na Facebooku - ilustracja #1

Przypomnijmy, że firma została w ubiegłym roku zakupiona przez koncern EA za kwotę 300 mln dolarów. FIFA Superstars będzie więc jedną z pierwszych gier stworzonych przez Playfish dla nowego właściciela.

O kolejnym tytule z rodziny FIFA wiadomo na razie bardzo niewiele. Pierwsze szczegóły powinniśmy poznać już niebawem. Czytając między wierszami wpis na blogu Petera Moora wywnioskować można jednak, że gra ma spore szanse ujrzeć światło dzienne jeszcze przed rozpoczęciem piłkarskich Mistrzostw Świata w RPA.