Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2010, 18:44

Zapowiedź drugiego dodatku DLC do Call of Duty: Modern Warfare 2

Maj upływa nam pod znakiem dodatków DLC. Dragon Age: Początek, Mass Effect 2, Alan Wake, Metro 2033, BioShock 2, Split/Second, Red Dead Redemption oraz Napoleon: Total War to tylko niektóre z tytułów, o których pisaliśmy ostatnimi czasy w tym właśnie kontekście. Do powyższego grona dołączyła właśnie strzelanina Call of Duty: Modern Warfare 2.

Maj upływa nam pod znakiem dodatków DLC. Dragon Age: Początek, Mass Effect 2, Alan Wake, Metro 2033, BioShock 2, Split/Second, Red Dead Redemption oraz Napoleon: Total War to tylko niektóre z tytułów, o których pisaliśmy ostatnimi czasy w tym właśnie kontekście. Do powyższego grona dołączyła właśnie ponownie strzelanina Call of Duty: Modern Warfare 2.

Firma Activision oraz studio Infinity Ward, posiadające aktualnie ogromne problemy kadrowe, ujawniły bowiem datę premiery Resurgence Pack, czyli drugiego dodatku do swojej flagowej produkcji. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że rozszerzenie w wersji na konsolę Xbox 360 zostanie udostępnione 3 czerwca. Wzorem bestsellerowego Stimulus Pack, w skład dodatku wejdzie pięć map przeznaczonych do rozgrywki w trybie wieloosobowym, choć nie wiadomo jeszcze czy wszystkie będą zupełnie nowe, czy też niektóre z nich zostaną ponownie zaczerpnięte z pierwszego Modern Warfare.

Jego cena nie jest w chwili obecnej znana. Możemy się jednak spodziewać, że zostanie utrzymana na tym samym poziomie, co w przypadku pierwszego rozszerzenia. Przypominamy, że kosztuje ono 1200 punktów MS, czyli prawie 15 euro (w przeliczeniu 56 złotych). Szczególnie, że przedstawiciele Activision uznali, że polityka cenowa w tym konkretnym przypadku została dobrze przyjęta przez graczy i sprawdziła się.

Początkowo Resurgence Pack będzie dostępny wyłącznie na platformie Microsoftu, co jest oczywiście rezultatem umowy pomiędzy producentem Xboksa 360 a koncernem Activision. Użytkownicy pecetów oraz PS3 otrzymają możliwość jego przetestowania po upłynięciu około 30 dni. Możemy się zatem spodziewać, że premiera kolejnych wersji Resurgence Pack odbędzie się na początku lipca.

Czy Resurgence Pack powtórzy sukces pierwszego dodatku do Modern Warfare 2? Jest to bardzo prawdopodobne, ponieważ fani MW2 pokazali, że wysoka cena, a także niezbyt imponująca zawartość nie stanowią dla nich żadnych przeszkód. Przypominamy, że tylko w ciągu pierwszego tygodnia obecności Stimulus Pack w ofercie Xbox Live na zakup i pobranie rozszerzenia zdecydowało się 2,5 miliona posiadaczy 360-tki.

W związku ze zbliżającą się premierą dodatku Resurgence Pack posiadacze Modern Warfare 2 w wersji na Xboksa 360 będą mogli wziąć udział w kolejnych weekendach z podwójną liczbą punktów doświadczenia. Pierwszy z nich wystartuje 28 maja i potrwa do końca 30 maja, z kolei drugi zacznie się dzień po debiucie dodatku, czyli 4 czerwca.