Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2010, 10:09

BioWare szczegółowo o nowym dodatku DLC do Dragon Age: Początek [news zaktualizowany]

Firma BioWare podzieliła się szczegółami na temat zawartości nowego, fabularnego dodatku DLC do cRPG Dragon Age: Początek, o którym wspominaliśmy po raz pierwszy wczoraj. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że w Darkspawn Chronicles gracz uzyska możliwość stanięcia po stronie Plagi i dokonania częściowej zmiany biegu historii. Uzyskaliśmy przy tym wgląd w kilka nowych zrzutów ekranowych.

Firma BioWare podzieliła się szczegółami na temat zawartości nowego, fabularnego dodatku DLC do cRPG Dragon Age: Początek, o którym wspominaliśmy po raz pierwszy wczoraj. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że w Darkspawn Chronicles gracz uzyska możliwość stanięcia po stronie Plagi i dokonania częściowej zmiany biegu historii. Uzyskaliśmy przy tym wgląd w kilka nowych zrzutów ekranowych oraz filmowego zwiastuna.

BioWare szczegółowo o nowym dodatku DLC do Dragon Age: Początek [news zaktualizowany] - ilustracja #1

W Darkspawn Chronicles gracz przejmie kontrolę nad przedstawicielem hurloków i weźmie czynny udział w wojnie o miasto Denerim, perłę świata Ferelden, stojąc oczywiście po stronie Plagi. Osoba dzierżąca kontroler otrzyma do dyspozycji oddział złożony z huloków, genloków, a nawet potężnych ogrów i będzie toczyć rozgrywkę z zupełnie innej perspektywy.

W zamian za ukończenie wątku zaprezentowanego w Darkspawn Chronicles gracz otrzyma specjalną nagrodę. Ma nim być unikalny przedmiot skonstruowany przez Plagę, z którego będzie można skorzystać w ramach podstawowej wersji Dragon Age: Początek bądź też Przebudzenia, czyli największego jak dotąd rozszerzenia do dzieła BioWare. W chwili obecnej nie znamy jednak szczegółów na jego temat.

BioWare szczegółowo o nowym dodatku DLC do Dragon Age: Początek [news zaktualizowany] - ilustracja #2

Póki co wiemy, że nowe DLC do DA:O w wersji na Xboksa 360 zostanie opublikowane 18 maja, o czym poinformował ostatnio blog GamerScore, i będzie kosztować 400 punktów MS, czyli tyle samo, co dodatek o tytule Powrót do Ostagaru.

Możemy się spodziewać, że odsłony na PC i PlayStation 3 trafią do sprzedaży mniej więcej w tym samym czasie, przy czym europejscy posiadacze platformy Sony zagrają w nowy dodatek do Dragon Age’a najprawdopodobniej 19 maja. Wynika to z faktu, że aktualizacje oferty PlayStation Network w Europie odbywają się zwyczajowo w środy.

Posiadacze PS3 mają jednocześnie nadzieję, że firmie BioWare uda się naprawić błędy i problemy z zawieszaniem się gry przed publikacją nowego dodatku. Przypominamy, że pojawiły się one wraz z wypuszczeniem przez Sony ostatniej aktualizacji firmware PS3 (a konkretnie wersji 3.30).

UAKTUALNIENIE: W Sieci opublikowany został zwiastun zapowiadający premierę dodatku Darkspawn Chronicles. Znajdziecie go m.in. w tym miejscu.