Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2010, 09:05

autor: Jiker

Wielki sukces pierwszego dodatku DLC do Call of Duty: Modern Warfare 2

Koncern Microsoft ujawnił, że Stimulus Package – pierwszy dodatek DLC do strzelaniny Call of Duty: Modern Warfare 2, wydany pod koniec ubiegłego miesiąca – cieszy się sporą popularnością wśród posiadaczy Xboksa 360. Wbrew oczekiwaniom, wysoka cena rozszerzenia nie przeszkodziła w osiągnięciu przez nie wielkiego sukcesu.

Koncern Microsoft ujawnił, że Stimulus Package – pierwszy dodatek DLC do strzelaniny Call of Duty: Modern Warfare 2, wydany pod koniec ubiegłego miesiąca – cieszy się sporą popularnością wśród posiadaczy Xboksa 360. Wbrew oczekiwaniom, wysoka cena rozszerzenia nie przeszkodziła w osiągnięciu wielkiego sukcesu.

Dodatek w dniu debiutu w ofercie Xbox Live został pobrany przez posiadaczy Modern Warfare 2 ponad milion razy. W kolejnych dniach zainteresowanie zostało podtrzymane na odpowiednio wysokim poziomie, dzięki czemu pod koniec pierwszego tygodnia rezultat zdołał przekroczyć granicę 2,5 miliona egzemplarzy. Próby przekonania graczy do bojkotu DLC – podejmowane zarówno na Facebooku, jak i w serwisach blogowych – okazały się zatem niepowodzeniem.

Wielki sukces pierwszego dodatku DLC do Call of Duty: Modern Warfare 2 - ilustracja #1

Okazało się, że cena Stimulus Package – ustalona na poziomie 1200 punktów MS (15 dolarów/14,40 euro) – nie była istotną przeszkodą dla sporej liczby fanów Modern Warfare 2. Najwidoczniej uznali oni, że zapłacenie takiej właśnie kwoty za pięć map, w tym dwie znane z Modern Warfare (Crash, Overgrow) oraz trzy nowe (Bailout, Salvage, Storm), jest jak najbardziej do przyjęcia. Spory udział w sukcesie miały zapewne niekonwecjonalne formy reklamy dodatku, a także spory szum wokół kwestii DLC.

Przypominamy, że DLC Stimulus Package zostanie w przyszłości wydane także na PC i PlayStation 3. Do premiery obu tych edycji dojdzie najprawdopodobniej 30 kwietnia. Jak dobrze pamiętamy, Microsoft zapowiedział swego czasu, że dodatki do Modern Warfare 2 w wersji na Xboksa 360 będą się ukazywać z miesięcznym wyprzedzeniem względem odsłon na pozostałe platformy. W niedalekiej przyszłości powinniśmy doczekać się ujawnienia informacji na temat drugiego DLC do MW2.

Jednocześnie Robert Bowling z Infinity Ward ujawnił za pośrednictwem Twittera, że sami tylko użytkownicy Xboksa 360 spędzili w uniwersum Modern Warfare 2 do tej pory ponad 1,75 miliarda godzin, czyli ponad 200 tysięcy lat. Wynik ten z pewnością będzie regularnie poprawiany – MW2 ciągle cieszy się sporym zainteresowaniem, mimo że od debiutu gry minęło już pięć miesięcy.