Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2010, 15:00

autor: Olek

Kradzież w klimacie Alpha Protocol

Do premiery premiery szpiegowskiego RPG Alpha Protocol pozostały już niespełna dwa tygodnie. Polski dystrybutor najnowszej produkcji studia Obsidian rozpoczął działania promocyjne od informacji... o zuchwałej kradzieży dysku produkcyjnego z masterem gry oraz pliku z kodami aktywacyjnymi.

Do premiery premiery szpiegowskiego RPG Alpha Protocol pozostały już niespełna dwa tygodnie. Polski dystrybutor najnowszej produkcji studia Obsidian rozpoczął działania promocyjne od informacji... o zuchwałej kradzieży dysku produkcyjnego z masterem gry oraz pliku z kodami aktywacyjnymi.

Kradzież w klimacie Alpha Protocol - ilustracja #1

Z uwagi na to, że premiera Alpha Protocol przesuwana jest od października ubiegłego roku, wiadomość o kolejnym możliwym poślizgu nie robi już dużego wrażenia. Tym bardziej, iż tym razem z góry wiadomo o mistyfikacji na potrzeby kampanii promocyjnej. Trzeba jednak przyznać, że marketingowcy z CD Projekt postarali się wczuć w klimat. Wczoraj na stronie internetowej firmy pojawił się poniższy komunikat:

CD Projekt z przykrością zawiadamia, iż dziś w godzinach nocnych skradziony został dysk produkcyjny z masterem gry Alpha Protocol oraz plik z kodami aktywacyjnymi. Do zdarzenia doszło podczas przygotowań transportu materiałów do tłoczni. Na teren siedziby CD Projektu wdarł się zamaskowany sprawca i po obezwładnieniu pracowników ochrony przejął przesyłkę.

Pomimo sabotażu systemu monitoringu udało nam się odtworzyć przebieg wydarzeń, który prezentujemy poniżej w postaci nagrania z kamer przemysłowych.

http://www.cdprojekt.pl/alphaprotocol/

Będziemy wdzięczni za wszelkie informacje, poszlaki a nawet domysły na temat kto i dlaczego mógł się dopuścić takiego aktu sabotażu. Adres kontaktowy: [email protected]

Dla osób, które pomogą nam w rozwiązaniu tej sprawy, przewidujemy cenne nagrody. Jednocześnie pragniemy zapewnić, że sprawą zajmuje się specjalnie wyznaczony zespół taktyczny, który jest już na tropie sprawcy!

Prezentowany pod wskazanym adresem materiał wideo, okraszony muzyką z filmu „Mission Impossible”, nie jest może najwyższych lotów, ale warto docenić starania autorów i obejrzeć w całości kilkuminutowe nagranie. Przedstawia ono zdarzenie, które rzekomo miało miejsce tuż przed godziną trzecią nad ranem w budynku firmy przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie. Niestety „sprawca” okazał się wyjątkowo sprytny i w kluczowym dla całej akcji momencie wyłączył trzy spośród czterech kamer monitoringu. Ostatnia zarejestrowała jedynie ucieczkę, w której najwyraźniej miał wspólnika. Osobom, które zamierzają wspomóc podjęte przez CD Projekt poszukiwania złodzieja (lub raczej złodziei) podpowiadamy, że sfilmowany samochód to najprawdopodobniej Peugeot 207 lub 307.

Graczom, którzy z niecierpliwością czekają już na premierę gry Alpha Protocol polecamy zapoznać się z materiałami video na jej temat:

 1. Video ugrupowania
 2. Video Rozwój Umiejętności
 3. Video Michael Thorton - wersja PL
 4. Video Mina Tang - wersja PL
 5. Video Conrad Marburg - wersja PL
 6. Video Scarlet Lake - wersja PL
 7. Video system dialogów
 8. Video Sie - wersja PL
 9. Video Henry Leland - wersja PL
 10. Video Grigori Pazinhov - wersja PL
 11. Video A Man Alone
 12. Video Z dziennika dewelopera #6 - wersja PL
 13. Video Z dziennika dewelopera #5 - wersja PL
 14. Video Z dziennika dewelopera #4 - wersja PL
 15. Video Z dziennika developera #3 - wersja PL
 16. Video Z dziennika developera #2 - wersja PL
 17. Video Z dziennika developera #1 - wersja PL
 18. Video Gameplay Talkthrough #2- wersja PL
 19. Video Gameplay Talkthrough #1- wersja PL
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Alpha Protocol: Szpiegowska gra RPG

Alpha Protocol: Szpiegowska gra RPG