Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2005, 17:35

autor: Jiker

Bracia Mario zadziwią Europejczyków już w lutym

W poprzednim newsie zamieściłem informację o zbliżającej się premierze siódmej edycji serii Mario Party. Kolejna wiadomość również dotyczy gry z sympatycznym hydraulikiem w roli głównej, lecz w tym wypadku tworzy on parę z nieco mniej znanym, ale równie przebojowym osobnikiem.

W poprzednim newsie poinformowałem Was o zbliżającej się wielkimi krokami premierze siódmej edycji serii Mario Party. Kolejna wiadomość również dotyczy gry z sympatycznym włoskim hydraulikiem w roli głównej, lecz w tym wypadku tworzy on parę z nieco mniej znanym, ale równie przebojowym osobnikiem.

Mianowicie, koncern Nintendo ujawnił datę premiery Mario & Luigi: Partners in Time w Europie. Posiadacze konsoli Nintendo DS doczekają się jej 10 lutego 2006 roku.

Pierwsza odsłona gry cRPG, opowiadającej o braciach hydraulikach, nosiła tytuł Mario & Luigi: Superstar Saga i została wydana na konsolę Game Boy Advance w 2003 roku.

Historia zawarta w opisywanym tytule rozpoczyna się kiedy wszystko w Królestwie Grzybów jest w porządku i nic nie zakłóca spokoju jego mieszkańców. Jednak do czasu… Pewnego dnia profesor E. Gadd wynajduje maszynę czasu i przez przypadek wysyła w przeszłość Księżniczkę Brzoskwinkę. Główni bohaterowie nie zastanawiają się długo i wyruszają za nią, aby pomóc jej wrócić do teraźniejszości. Jak się jednak okazuje, Mario i Ligi po podróży ulegli dziwnym przemianom i do towarzystwa otrzymali swoje własne dziecięce odpowiedniki. Zadaniem dzielnych braci jest odnalezienie wspomnianej przyjaciółki i pokonanie złowrogich tubylców.

W czasie gry przez większą jej część kontrolujemy wszystkie cztery postaci naraz, niemniej jednak występują sytuacje kiedy bohaterowie się rozdzielają. Walka w grze odbywa się na dwa sposoby – poprzez szybkie obroty i skoki oraz używanie olbrzymiego młota. Do naszej dyspozycji oddano również szereg ciosów specjalnych (Spin Jump, Hammer Dive itp.). Najciekawszym jednak sposobem walki jest stosowanie kombinacji, w których bierze udział od dwóch do czterech postaci w jednym momencie.

Więcej informacji na temat opisywanej pozycji znajdziecie w naszej Encyklopedii.