Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGBA
Okładka Mario & Luigi: Superstar Saga (GBA)

Mario & Luigi: Superstar Saga GBA

Mario & Luigi: Superstar Saga to wyprodukowana przez koncern Nintendo gra RPG z tytułowymi hydraulikami w rolach głównych. Mario i Luigi wyruszają na pełną niebezpieczeństw wyprawę, by odzyskać utracony głos księżniczki Peach.

Zręcznościowe | Mario | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Mario & Luigi: Superstar Saga (GBA)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Lukas Toys

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

17listopada2003

21listopada2003

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mario powraca! Jednak tym razem w nieco innym stylu. Mario & Luigi : SuperStar Saga to nie platformówką, ale grą z gatunku RPG. Celem braci Mario będzie odzyskanie głosu księżniczki Peach, który zostać wyssany podczas wizyty delegacji jednego z zaprzyjaźnionych królestw. Żeby było ciekawiej pomoże Nam nasz odwieczny wróg Browser. Co prawda tylko na chwile, ale liczą się chęci.

Zadaniem gracza będzie kierowanie poczynaniami braci hydraulików, obu (dosłownie) na raz. Duet jest nierozłączny, gdzie pójdzie Mario tam zaraz ruszy Luigi. Obaj zaczynają z podstawowym zestawem ruchów, jednak w miarę postępów zdobywają nowe, specyficzne dla siebie umiejętności. Luigi nauczy się super skoku, który pozwoli obu bohaterom dostać się na wyższe platformy, Mario nauczy się wykonywać „kręciołek”. Każdy z braci nabędzie kilka zdolności, które ułatwią rozgrywkę i torują drogę do ukrytych pomieszczeń.

Głównym elementem gier RPG są walki, nie inaczej jest w tym przypadku. W Mario & Luigi : SuperStar Saga zastosowano system turowy. Oznacza to ze każdą z postaci ma swoja kolejkę, wtedy może wykonać atak, użyć przedmiotu lub bronić się. Podczas każdej potyczki kierujemy ruchami obu hydraulików, za akcje Mario jest odpowiedzialny przycisk A natomiast za Luigiego – B. Wybieramy nim ataki, a także możemy unikać ciosów wroga. Jeśli podczas ataku przeciwnika wciśniemy w odpowiednim momencie przycisk to Mario/Luigi podskoczy i tym samym uniknie ciosu a nawet zada kontratak. Każda wygrana walka jest nagradzana punktami doświadczenia, które polepszają statystyki postaci.

System nie posiada potyczek losowych, wszystkich przeciwników widać i możemy wybrać czy chcemy walczyć, czy też nie.

Programiści dodali także kilka zagadek bazujących na oryginalnych grach z serio Super Mario. Jest miłym dodatkiem i odmiana.

Autorzy zapewniają, że na ukończenie nowych przygód braci Mario potrzeba minimum 30 godzin gry. Jednak biorąc pod uwagę ilość sekretów i zabawę z „nabijaniem” poziomów doświadczenia – rozgrywka znacznie się wydłuża.

Dodatkowo wraz z Mario & Luigi : SuperStar Saga dostajemy klasycznego Mario Bross z opcja multiplayer. Jeśli mamy „pod ręką” kolegę oraz kabelek łączący konsolki możemy pograć razem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 139 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mario & Luigi: Superstar Saga

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Mario & Luigi: Superstar Saga

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
Mastah & Szczypoon - odc. 11 - Dopalacze

wiadomość9 listopada 2010

Cartoon Games - odc. 3 - Księżniczka

wiadomość11 sierpnia 2009

Bracia Mario zadziwią Europejczyków już w lutym

wiadomość12 grudnia 2005

W poprzednim newsie zamieściłem informację o zbliżającej się premierze siódmej edycji serii Mario Party. Kolejna wiadomość również dotyczy gry z sympatycznym hydraulikiem w roli głównej, lecz w tym wypadku tworzy on parę z nieco mniej znanym, ale równie przebojowym osobnikiem.

Mamma Mia!!! Mario, obchodzi swe dwudzieste (20) urodziny!
Mamma Mia!!! Mario, obchodzi swe dwudzieste (20) urodziny!

wiadomość14 listopada 2005

Najsłynniejsza postać firmy Nintendo, stworzona przez jednego z największych projektantów gier, Pana Shigeru Miyamato (twórca takich pozycji, jak The Legend of Zelda: Ocarina of Time, Paper Mario, Pikmin, Metroid Prime i wielu, wielu innych) narodziła się w roku 1980.

Mario i Luigi powracają w nowej grze cRPG
Mario i Luigi powracają w nowej grze cRPG

wiadomość28 października 2005

Nie tylko Kingdom Hearts: Chain of Memories i dwie części Golden Sun warto wymienić, jeśli mówimy o grach z gatunku cRPG dla kieszonkowej konsoli Game Boy Advance. Bardzo ważnym tytułem takiego rodzaju jest bowiem bez wątpienia Mario & Luigi: Superstar Saga. Dysponujemy właśnie świeżą porcją informacji tekstowo-graficznych nt. sequela tej ostatniej pozycji, szykowanego z myślą o Nintendo DS.