Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2011, 19:03

autor: Olek

Nowa gra z cyklu The Legend of Zelda zmierza na konsolę Nintendo 3DS

Trwają prace nad nową grą z cyklu The Legend of Zelda, która trafi na kieszonkową konsolę Nintendo 3DS. Eiji Aonuma, jeden z członków słynnej Grupy 3 EAD, która zajmuje się rozwojem marki, zapewnił, że nie będzie to bezpośrednia kontynuacja żadnej z gier wydanych na starsze platformy sprzętowe, ale zupełnie świeży projekt.

Eiji Aonuma z ekipy pracującej nad rozwojem serii The Legend of Zelda wyjawił, że deweloperzy z Nintendo mają już na warsztacie kolejną grę z tego cyklu, która trafi na konsolę Nintendo 3DS. Nie będzie to jednak ani bezpośrednia kontynuacja żadnego z tytułów znanych użytkownikom Nintendo DS, ani wyczekiwany remake Majora’s Mask, ale zupełnie nowy projekt.

Szef słynnej Grupy 3 w departamencie Entertainment Analysis and Development (EAD) koncernu Nintendo udzielił wywiadu portugalskiemu serwisowi MyGames, w którym ujawnił nieco informacji o planach rozwoju obchodzącej w tym roku 25. urodziny serii. Najbliższa premiera to rzecz jasna gra The Legend of Zelda: Skyward Sword, która ukaże się wyłącznie w wersji na konsolę Nintendo Wii. Użytkownicy kieszonkowej Nintendo 3DS nie zostali jednak zapomniani. Japońscy deweloperzy pracują nad nowym tytułem, wykorzystującym możliwości tej platformy sprzętowej.

Nowa gra z cyklu The Legend of Zelda zmierza na konsolę Nintendo 3DS - ilustracja #1

- Pracujemy nad nową, adresowaną na Nintendo 3DS grą z serii, ale nie myślcie, że będzie to bezpośrednia kontynuacja którejś z odsłon Zeldy wydanych na DS-a. Mówimy o zupełnie nowej grze, choć zachowa ona sporo z tego, co zostało zrobione na poprzednich handheldach.

Aonuma od razu rozwiał też wątpliwości – nie będzie to wyczekiwany przez fanów remake The Legend of Zelda: Majora's Mask, choć takowy wciąż znajduje się w orbicie zainteresowań Grupy 3.

- Rozmawiałem o tym z Miyamoto (dyrektor EAD – przyp. red.). Ostatnio jednak wydaliśmy remake w postaci The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D. Rozważamy pomysł, ale nie wydaje się nam właściwe, by wypuszczać jeden remake po drugim, więc następna gra z cyklu Zelda, jaka ukaże się na Nintendo 3DS, będzie czymś oryginalnym.

Wszystkich zainteresowanych najnowszymi odsłonami kultowej serii The Legend of Zelda zachęcamy do zapoznania się z materiałami wideo na ich temat.

The Legend of Zelda: Skyward Sword

  1. Video gameplay #1
  2. Video Comic-Con 2011
  3. Video E3 2011

The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

  1. Video trailer #2
  2. Video E3 2011
  3. Video trailer #1