Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2020, 10:37

Death Stranding i Halo 3 podbiły serca graczy PC

Konwersje Death Stranding i Halo 3 na PC zaliczyły bardzo udane debiuty na Steamie. Obie gry uzyskały wyśmienite oceny od graczy oraz wypracowały imponujące wyniki aktywności.

Death Stranding i Halo 3 podbiły serca graczy PC - ilustracja #1
Na pecetowe Death Stranding czekało wiele osób.

Wczoraj na PC zadebiutowały konwersje dwóch konsolowych przebojów – Halo 3 oraz Death Stranding. Ich twórcy muszą być zadowoleni, gdyż obie premiery okazały się dużymi sukcesami.

Taki wniosek można wyciągnąć, analizując wyniki aktywności gromadzone przez serwis SteamDB. Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia w Death Stranding bawiło się na Steamie 32 515 osób. W przypadku Halo 3 trudniej jest ocenić popularność gry, gdyż klasyfikowana jest ona jako DLC do Halo: The Master Chief Collection i tym samym jej wyniki nie są śledzone samodzielnie. Od wczoraj zanotowano jednak duży wzrost zainteresowania tą kolekcją. Rekord aktywności w poniedziałek wynosił trochę ponad 9 tysięcy, a dzisiaj w nocy było to 54 761. Widać też duży wzrost oglądających na Twitchu.

Death Stranding i Halo 3 podbiły serca graczy PC - ilustracja #2
Od momentu premiery Halo 3 zanotowano wyraźny wzrost zainteresowania Halo: The Master Chief Collection. Źródło: SteamDB.

Te wyniki są tym bardziej imponujące, że obie gry sprzedawane są także w innych serwisach – Death Stranding można kupić w Epic Games Store, a Halo 3 w Microsoft Store. Druga z tych produkcji dostępna jest również w abonamencie Xbox Game Pass.

Warto także mieć na uwadze, że mamy obecnie środek tygodnia. Gry najlepsze wyniki osiągają najczęściej w niedzielę, więc możemy spodziewać się, że oba tytuły ustanowią wtedy nowe rekordy aktywności.

Konwersje cieszą się nie tylko popularnością, ale również uznaniem graczy. W przypadku Death Stranding 93% recenzji użytkowników Steam jest pozytywnych. Natomiast Halo 3 w tej kwestii może się pochwalić wynikiem 92%. Widać więc, że obie gry bardzo przypadły pecetowcom do gustu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Death Stranding
  2. Recenzja gry Death Stranding – co tu się odkojimowało?
  3. Death Stranding - poradnik do gry
  4. Oficjalna strona Halo: The Master Chief Collection
  5. Steam – strona oficjalna serwisu