Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 14 czerwca 2007, 10:56

autor: Major Doktor Upiorna

Twórca God of War pokazuje swoje nowe studio?

Wszystko wskazuje na to, że autor serii God of War w niedługim czasie zacznie działać na własną rękę, tworząc pod szyldem nowej firmy. Mowa rzecz jasna o Davidzie Jaffe’ie, który na swoim blogu zamieścił dwa zdjęcia pomieszczenia, mającego rzekomo stanowić siedzibę jego studia.

Wszystko wskazuje na to, że autor serii God of War w niedługim czasie zacznie działać na własną rękę, tworząc pod szyldem nowej firmy. Mowa rzecz jasna o Davidzie Jaffe’ie, który na swoim blogu zamieścił dwa zdjęcia pomieszczenia, mającego rzekomo stanowić siedzibę jego studia. Nad fotografiami znajduje się napis „coming soon”, co może sugerować, że w niedługim czasie doczekamy się oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

Twórca God of War pokazuje swoje nowe studio? - ilustracja #1

W tym momencie należy przytoczyć kwietniową wypowiedź owego developera, który stwierdził wówczas, że Sony Computer Entertainment przez długi czas było dla niego świetnym miejscem pracy i zawsze starał się wnosić do zespołu jak najwięcej. Z tego też względu, niezależnie czy będzie pracował w SCE czy też we własnej firmy, nadal chciałby tworzyć na rzecz Sony.

Twórca God of War pokazuje swoje nowe studio? - ilustracja #2

Jeżeli rzeczywiście dojdzie do utworzenia nowego studia, to do rozstrzygnięcia pozostaje jeszcze kwestia czy David Jaffe będzie działać samodzielne czy też w ścisłym związku z Sony. Dave Karraker, przedstawiciel SCE, w następujący sposób komentuje całą sprawę: „Nie mamy żadnych informacji odnośnie zmiany relacji pomiędzy Sony Computer Entertainment a Davidem Jaffe’m”.