Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 czerwca 2007, 12:01

autor: Metatron

31 nieopublikowanych utworów muzycznych z Dooma do pobrania za darmo

Ciekawą niespodziankę przygotował fanom Dooma współzałożyciel id Software, John Romero. Porządkując swoje stare foldery, trafił na katalog roboczy pochodzący z czasów prac nad wspomnianą grą. Znalazł w nim między innymi 31 utworów, które z takich bądź innych powodów nie znalazły się w grze. Postanowił udostępnić je fanom. Pliki można pobrać bezpłatnie, jak donosi internetowy serwis CVG.

Ciekawą niespodziankę przygotował fanom Dooma współzałożyciel id Software, John Romero. Porządkując swoje stare foldery, trafił na katalog roboczy pochodzący z czasów prac nad wspomnianą grą. Znalazł w nim między innymi 31 utworów, które z takich bądź innych powodów nie znalazły się w grze. Postanowił udostępnić je fanom. Jak donosi internetowy serwis CVG, pliki można pobrać bezpłatnie.

Przyznać trzeba, że odsłuchanie ich może mieć wartość jedynie sentymentalną. Zbyt mocno odstają bowiem od rozbudowanych, niejednokrotnie nagrywanych przez orkiestry symfoniczne kompozycji muzycznych, które towarzyszą rozgrywce we współczesnych produkcjach. Warto jednak pamiętać, że wspomniane utwory miały trafić do produkcji, która znalazła się na rynku 14 lat temu.

Nie spodziewajmy się też żadnych perełek. Rzeczone utwory nie trafiły do gry z jednego powodu – nie spełniły oczekiwań twórców. „Nie były zbyt dobre, a przynajmniej nie tak świetne jak muzyka, którą zamieściliśmy w Doomie . Niektóre z piosenek to po prostu lecące w kółko riffy” – powiedział Romero.

Zainteresowani poszerzeniem swojej znajomości dorobku słynnego kompozytora muzyki do gier, Roberta Prince’a, mogą pobrać wspomniane utwory z Dooma korzystając z poniższego adresu:

Nieopublikowane utwory z Dooma