Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2007, 14:30

autor: BK

Soul Calibur IV z trybem multiplayer online

Opracowywana przez Namco Bandai z myślą o X360 i PS3 bijatyka Soul Calibur IV będzie umożliwiać toczenie walk podłączonym do sieci graczom – oświadczył w wywiadzie dla magazynu EGM Katsutoshi Sasaki z ekipy pracującej nad grą. Zdradził też nieco szczegółów na temat trybu multiplayer.

Opracowywana przez Namco Bandai z myślą o Xboksie 360 i PlayStation 3 bijatyka Soul Calibur IV będzie umożliwiać toczenie walk podłączonym do sieci graczom – oświadczył w wywiadzie dla magazynu EGM Katsutoshi Sasaki z ekipy pracującej nad grą. Zdradził też nieco szczegółów na temat trybu multiplayer.

Soul Calibur IV z trybem multiplayer online - ilustracja #1

Przypomnimy, że Soul Calibur IV to kolejna bijatyka z popularnej serii, traktującej o walkach mistrzów posługiwania się rozmaitymi typami broni białej. Pierwsze przecieki o pracach nad tym tytułem dotarły do nas przeszło dwanaście miesięcy temu. Premiera nowej odsłony cyklu przewidziana jest na 2008 rok, a więcej na jej temat dowiecie się z naszej encyklopedii.

Katsutoshi Sasaki z Namco Bandai podczas rozmowy z dziennikarzami magazynu EGM nie tylko potwierdził, że gra będzie wyposażona w tryb multiplayer online, ale stwierdził wręcz, że zrezygnowanie z niego w obecnych czasach i przy sieciowych możliwościach, jakie oferują PS3 i X360, byłoby nierozsądne. Dodał także, że prawdopodobnie nie będziemy mogli wymieniać się z innymi graczami wojownikami, których stworzymy dzięki zamieszczonemu w grze kreatorowi postaci, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby tacy bohaterowie brali udział w online’owych potyczkach.

Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu przedstawiciele Namco Bandai poinformowali o wprowadzeniu trybu multiplayer online do innej stworzonej przez nich bijatyki, czyli Tekken 5: Dark Resurrection w wersji na PlayStation 3.