Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2007, 11:51

autor: BK

Książe Ciemności nadchodzi, czyli premiera gry Overlord

Opracowana przez Triumph Studios i wydana przez Codemasters gra Overlord właśnie trafiła na półki sklepowe w Stanach Zjednoczonych. Europejska premiera odbędzie się 29 czerwca, a do nas gra trafi na początku lipca, dzięki nowoutworzonemu, polskiemu oddziałowi firmy Codemasters.

Opracowana przez Triumph Studios i wydana przez Codemasters gra Overlord właśnie trafiła na półki sklepowe w Stanach Zjednoczonych. Europejska premiera odbędzie się 29 czerwca, a do nas gra trafi na początku lipca, gdyż – jak informowaliśmy Was dzisiaj we wcześniejszej wiadomości – obowiązki wydawnicze na terenie Europy Centralnej przejął niemiecki oddział koncernu Codemasters GmbH.

Książe Ciemności nadchodzi, czyli premiera gry Overlord - ilustracja #1

Przypomnijmy, że Overlord to gra action RPG, w której głównym bohaterem jest zakuty w ciężką zbroję kandydat na lorda ciemności. W uzyskaniu wymarzonego tytułu pomocne są mu zastępy diablików (Minions), które wierzą w magiczną moc swojego pana i czekają tylko na to, by ich mocodawca dał im sygnał do rozpoczęcia kolejnej zadymy. Warto dodać, że za scenariusz odpowiada Rhianna Pratchett, córka słynnego pisarza, zajmującego się fantastyką. Więcej na temat tej pozycji dowiecie się z naszej zapowiedzi.

Książe Ciemności nadchodzi, czyli premiera gry Overlord - ilustracja #2

 

Amerykańscy i europejscy gracze sprawdzą Overlord w akcji jeszcze w tym tygodniu. My poczekamy do pierwszych dni lipca. Jak informowaliśmy Was w tym miesiącu, Codemasters samo zajmie się wydawaniem gier na terenie naszego kraju, choć nie bez pomocy ze strony rodzimych firm. Pecetowa wersja gry ukaże się w polskiej wersji językowej (opracowanej przez CD Projekt) w cenie 99 zł, a dostarczeniem pudełek do sklepów zajmie się LEM. Posiadacze Xboksów 360 niestety nie zagrają w spolonizowanego Overlorda, choć również będą mogli nabyć grę w naszym kraju.