Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2009, 12:58

autor: Jiker

Tajemnicze The Box nową grą twórców Too Human?

CV jednego z pracowników kanadyjskiego studia Silicon Knights jest źródłem informacji na temat nowego dzieła twórców marek Eternall Darkness oraz Too Human. Ma nim być tajemnicze The Box przeznaczone na Xboksa 360 i PlayStation 3.

CV jednego z pracowników kanadyjskiego studia Silicon Knights jest źródłem informacji na temat nowego dzieła twórców marek Eternall Darkness oraz Too Human. Ma nim być tajemnicze The Box przeznaczone na Xboksa 360 i PlayStation 3.

Z Curriculum Vitae Zhanga Shao-yonga, chińskiego projektanta Silicon Knights wynika, że przy okazji prac wykończeniowych Too Human, zajmował się on także efektami specjalnymi do wspomnianego już The Box. Czyżby miała to być pozycja powstająca według nieoficjalnych informacji na zlecenie japońskiej firmy SEGA?

Pewną wskazówką jest tu wywiad Dennisa Dyacka, szefa Silicon Knights, jakiego udzielił on w 2008 roku serwisowi Computer and Video Games. Na jedno z pytań Dyack odpowiedział, że kolejna produkcja studia będzie zupełnie nową marką – cechującą się świeżością i oryginalnym podejściem do znanych graczom gatunków gier.

Tajemnicze The Box nową grą twórców Too Human? - ilustracja #1

Too Human (X360, 2008)

Sugestie na temat kolejnych produkcji Silicon Knights już kilkukrotnie przewijały się na łamach serwisów internetowych z całego świata. W połowie bieżącego roku sieć obiegła wiadomość sugerująca, że jednym z nich będzie Siren in the Maelstrom – produkcja przeznaczona na konsole stacjonarne i przenośne (wspominała o niej kanadyjska organizacja TeleFilm Canada). Od tamtej pory temat jednak ucichł.

Silicon Knights zostało założone w 1992 roku przez wspomnianego już Dennisa Dyacka. Początkowo studio zajmowało się produkcją gier na Amigę, Atari i PC – w tym Cyber i Fantasy Empires oraz Dark Legions. W 1996 roku wprowadziła z kolei na rynek kultowe Blood Omen: Legacy of Kain, które rozpoczęło kilkuletni, triumfalny pochód marki Legacy of Kain. W swojej 17-letniej historii opracowało także Metal Gear Solid: The Twin Snakes – wysokiej jakości konwersję pierwszej odsłony Metal Gear Solid na konsolę Nintendo GameCube (na ten sam sprzęt wydano także niezwykłego przedstawiciela survival horror Eternal Darkness).

Znacznych problemów nastręczyła Silicon Knights produkcja Too Human. Gra została wydana w zeszłym roku, po około dziesięciu latach dewelopingu. Nie spotkała się jednak ze zbyt ciepłym przyjęciem ze strony mediów i graczy (odnotowano sprzedaż na poziomie około 600-700 tysięcy egzemplarzy – za nieoficjalnymi danymi serwisu VGChartz.com). Pierwotnie miała być pierwszą odsłoną trylogii, lecz w obliczu słabych rezultatów wydanie dwóch kolejnych części stoi pod znakiem zapytania.