Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCiOSAND
Okładka Cardinal Quest (PC)

Cardinal Quest

Cardinal Quest to opracowana z myślą o pecetach produkcja z gatunku RPG utrzymana w klimacie fantasy, w której zadaniem gracza jest eksplorowanie podziemi i walka z potworami.

RPG | fantasy | roguelike | dungeon-crawler

Okładka Cardinal Quest (PC)

producent: Tametick

wydawca: Tametick

Strona oficjalna

data premiery gry:

26paź2011

PC

8cze2012

iOS

11cze2012

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cardinal Quest to wydana na platformę AND, PC i iOS gra RPG typu roguelike. Opracowało ją studio Tametick.

Fabuła

Autorzy nie silili się na rozbudowaną warstwę fabularną. Akcja toczy się w klasycznym uniwersum fantasy, a gracz wciela się w poszukiwacza przygód, który udaje się do ponurych lochów zlokalizowanych nieopodal miasteczka Hallemot, aby odnaleźć potężnego Minotaura imieniem Asterion i położyć kres jego życiu. Oczywiście na drodze do potwora stoi masa innych groźnych maszkar.

Mechanika

Jak na typowego dungeon crawlera przystało, zabawa w wydanym na platformę AND, PC i iOS Cardinal Quest polega na eksplorowaniu lochów, zabijaniu potworów i gromadzeniu przedmiotów. Do wyboru są trzy klasy postaci: wojownik, złodziej oraz mag. Poziomy są generowane losowo, a każda śmierć jest ostateczna, wymuszając rozpoczęcie zabawy od nowa. System potyczek jest w większości zręcznościowy i choć nie jest skomplikowany, to jednocześnie wymaga dobrego refleksu, gdyż poziom trudności szybko staje się wysoki.

Całość zaprojektowano tak, aby maksymalnie zautomatyzować powtarzalne elementy rozgrywki. Za każdym razem, gdy znajdziemy jakiś lepszy przedmiot postać sama zaczyna go używać, a stary jest niszczony i konwertowany na złoto. Taki zabieg sprawia, że nigdy nie mamy ekwipunku zawalonego setkami obiektów i zamiast tego możemy się skoncentrować na szukaniu nowych zabawek. Podobnie rozwiązano system umiejętności i przy nabywaniu potężniejszych ich wersji, stare usuwane są z interfejsu.

Celem autorów Cardinal Quest było stworzenie gry, która realizuje wszystkie podstawowe elementy gatunku roguelike, ale pozostaje także bardzo łatwa do opanowania i mało frustrująca. Wszystko po to, abyśmy mogli bezstresowo pograć kilka minut i mieć wrażenie, że coś przez ten czas osiągnęliśmy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Cardinal Quest

Wymagania wiekowe Cardinal Quest

12+

Cardinal Quest, czyli świetne wprowadzenie do gatunku roguelike (najlepsze mobilne RPG #5)
Cardinal Quest, czyli świetne wprowadzenie do gatunku roguelike (najlepsze mobilne RPG #5)

wiadomość3 stycznia 2016

W drugim odcinku naszej serii omawiającej najlepsze mobilne RPG prezentujemy Cardinal Quest, czyli produkcję stanowiącą wyśmienite wprowadzenie do gatunku roguelike.

PC
iOS
AND