Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4PS2
Okładka Star Wars: Racer Revenge (PS4)
OkładkaStar Wars: Racer Revenge (PS4)

Star Wars: Racer Revenge

Star Wars: Racer Revenge to de facto kontynuacja wydanej w 1999 roku gry Star Wars Episode I: Racer. Podobnie jak w przypadku tamtej produkcji, także i tym razem mamy do czynienia z pojedynkami tytułowych ścigaczy, doskonale znanych sympatykom Gwiezdnych Wojen.

Wyścigi | science fiction | Star Wars | filmy | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Wars: Racer Revenge Premiera

11lut2002

PS2

15sty2016

PS4

Gra ukazała się pierwotnie w 2002 roku na konsoli PlayStation 2 i na PlayStation 4 dostępna jest wyłącznie w formie cyfrowej, którą można zakupić sklepie PlayStation Store. Nowa edycja posiada oprawę graficzną skalowaną do rozdzielczości 1080p oraz obsługuje Trofea.

Star Wars: Racer Revenge to de facto kontynuacja wydanej w 1999 roku gry Star Wars Episode I: Racer. Podobnie jak w przypadku tamtej produkcji, także i tym razem mamy do czynienia z pojedynkami tytułowych ścigaczy, doskonale znanych sympatykom Gwiezdnych Wojen. Pomimo tego, iż zabawa jest w znacznym stopniu nakierowana na typowo arcade’owy przebieg rozgrywki, opisywany tytuł w pewnych sytuacjach bywa dość wymagający. Za produkcję Racer Revenge odpowiedzialna jest firma o nazwie Rainbow Studios, doskonale znana miłośnikom dużych prędkości, głównie dzięki takim pozycjom jak MX vs. ATV Unleashed czy Splashdown. Opisywany produkt powstał wyłącznie z myślą o konsoli firmy Sony.

Właściwa rozgrywka przebiega w bardzo zbliżony sposób do wspomnianej wyżej poprzedniej części serii. Na samym początku zabawy gracz musi wybrać zawodnika, a także przypisany do niego ścigacz. W sumie przygotowano kilkanaście zróżnicowanych postaci, wywodzących się z mniej lub bardziej znanych kosmicznych ras. Poszczególne maszyny różnią się oczywiście pomiędzy sobą nie tylko wyglądem, ale i parametrami. Niektóre ścigacze są szybsze, inne z kolei najlepiej radzą sobie na krętych odcinkach. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż zaprezentowane maszyny rozwijają ogromne prędkości, przez co tempo rozgrywki jest dość spore. Pojedynki rozgrywają się w czternastu lokacjach, usytowanych na powierzchni kilku różnych planet, w tym tej najbardziej znanej – Tatooine.

Wachlarz dostępnych trybów rozgrywki prezentuje się dość standardowo. Najdokładniej przygotowano oczywiście rozbudowany turniej, w którym bierzemy udział w serii coraz trudniejszych pojedynków. Gracz może także ścigać się z czasem, czy też wziąć udział w pojedynczych zawodach. Racer Revenge zawiera ponadto multiplayer dla dwóch osób. Podobnie jak w innych grach z tego gatunku, pojedynki rozgrywane są na podzielonym ekranie (split-screen). Oprawa wizualna gry prezentuje wyższy poziom od swojego poprzednika. Widać to w szczególności na przykładzie dokładniej wykonanych i obfitujących w wiele animowanych obiektów tras.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 2,4 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Star Wars: Racer Revenge: Odpowiednia dla każdego wieku.

Star Wars: Racer Revenge Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PS2
PS4