Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2PS4
Okładka Star Wars: Racer Revenge (PS2)

Star Wars: Racer Revenge

Star Wars: Racer Revenge to de facto kontynuacja wydanej w 1999 roku gry Star Wars Episode I: Racer. Podobnie jak w przypadku tamtej produkcji, także i tym razem mamy do czynienia z pojedynkami tytułowych ścigaczy, doskonale znanych sympatykom Gwiezdnych Wojen.

Wyścigi | science fiction | Star Wars | filmy | multiplayer | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Star Wars: Racer Revenge (PS2)

data premiery gry:

11lut2002

PS2

15sty2016

PS4

Gra ukazała się pierwotnie w 2002 roku na konsoli PlayStation 2 i na PlayStation 4 dostępna jest wyłącznie w formie cyfrowej, którą można zakupić sklepie PlayStation Store. Nowa edycja posiada oprawę graficzną skalowaną do rozdzielczości 1080p oraz obsługuje Trofea.

Star Wars: Racer Revenge to de facto kontynuacja wydanej w 1999 roku gry Star Wars Episode I: Racer. Podobnie jak w przypadku tamtej produkcji, także i tym razem mamy do czynienia z pojedynkami tytułowych ścigaczy, doskonale znanych sympatykom Gwiezdnych Wojen. Pomimo tego, iż zabawa jest w znacznym stopniu nakierowana na typowo arcade’owy przebieg rozgrywki, opisywany tytuł w pewnych sytuacjach bywa dość wymagający. Za produkcję Racer Revenge odpowiedzialna jest firma o nazwie Rainbow Studios, doskonale znana miłośnikom dużych prędkości, głównie dzięki takim pozycjom jak MX vs. ATV Unleashed czy Splashdown. Opisywany produkt powstał wyłącznie z myślą o konsoli firmy Sony.

Właściwa rozgrywka przebiega w bardzo zbliżony sposób do wspomnianej wyżej poprzedniej części serii. Na samym początku zabawy gracz musi wybrać zawodnika, a także przypisany do niego ścigacz. W sumie przygotowano kilkanaście zróżnicowanych postaci, wywodzących się z mniej lub bardziej znanych kosmicznych ras. Poszczególne maszyny różnią się oczywiście pomiędzy sobą nie tylko wyglądem, ale i parametrami. Niektóre ścigacze są szybsze, inne z kolei najlepiej radzą sobie na krętych odcinkach. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż zaprezentowane maszyny rozwijają ogromne prędkości, przez co tempo rozgrywki jest dość spore. Pojedynki rozgrywają się w czternastu lokacjach, usytowanych na powierzchni kilku różnych planet, w tym tej najbardziej znanej – Tatooine.

Wachlarz dostępnych trybów rozgrywki prezentuje się dość standardowo. Najdokładniej przygotowano oczywiście rozbudowany turniej, w którym bierzemy udział w serii coraz trudniejszych pojedynków. Gracz może także ścigać się z czasem, czy też wziąć udział w pojedynczych zawodach. Racer Revenge zawiera ponadto multiplayer dla dwóch osób. Podobnie jak w innych grach z tego gatunku, pojedynki rozgrywane są na podzielonym ekranie (split-screen). Oprawa wizualna gry prezentuje wyższy poziom od swojego poprzednika. Widać to w szczególności na przykładzie dokładniej wykonanych i obfitujących w wiele animowanych obiektów tras.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Gry podobne do Star Wars: Racer Revenge

Wymagania wiekowe Star Wars: Racer Revenge

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Star Wars: Racer Revenge

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB

Wieści ze świata (The Division, Metal Gear Online, klasyki Star Wars na PS4, Danganronpa 2 / Spike Chunsoft) 19/1/2016
Wieści ze świata (The Division, Metal Gear Online, klasyki Star Wars na PS4, Danganronpa 2 / Spike Chunsoft) 19/1/2016

wiadomość19 stycznia 2016

Dziś piszemy m.in. o rozmiarze wersji beta The Division, debiucie Metal Gear Online na PC, wypuszczeniu na PS4 gier Star Wars: Bounty Hunter, Jedi Starfighter i Racer Revenge z PS2 oraz planach wydawania przez Spike Chunsoft swoich tytułów na PC, począwszy od gry Danganronpa 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PS2
PS4