Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOX
Okładka Crimson Skies: High Road to Revenge (XBOX)

Crimson Skies: High Road to Revenge XBOX

Wcielamy się w postać pilota jednego z kilkunastu futurystycznie wykonanych myśliwców. Akcja gry osadzona została w alternatywnej wersji rzeczywistości, w latach trzydziestych XX wieku.

Akcji | samoloty | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox
Okładka Crimson Skies: High Road to Revenge (XBOX)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji XBOX:

21października2003

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crimson Skies: High Road to Revenge to kontynuacja wydanej w 2000 roku słynnej gry akcji. Pierwsza część Crimson Skies ukazała się na komputery osobiste, omawiany sequel powędrował z kolei wyłącznie na konsolę Xbox. Mamy tu do czynienia z niezbyt skomplikowanym symulatorem, w którym bierzemy udział w widowiskowych powietrznych pojedynkach. Produkcją i wydaniem High Road to Revenge zajął się koncern Microsoft. Warto jednocześnie zauważyć, iż posiada ona wyjątkowo rozbudowany tryb multiplayer. Przy jednej konsoli może spotkać się maksymalnie czterech graczy. Zabawa odbywa się wtedy na podzielonym ekranie. Nieporównywalnie ciekawiej prezentują się jednak pojedynki sieciowe, w których bierze udział nawet 16 osób. Gracze mogą oczywiście wybierać pomiędzy wieloma różnymi trybami zabawy, między innymi klasycznym Deathmatchem.

Akcja opisywanej gry (podobnie jak w przypadku pierwszej części Crimson Skies) rozgrywa się w alternatywnej wersji rzeczywistości. Mamy lata trzydzieste XX wieku. W zaprezentowanych przez grę realiach istotną rolę odgrywają statki powietrzne, w tym ogromne Zeppeliny. Po raz kolejny wcielamy się w postać powietrznego pirata – Nathana Zachary’ego. Tym razem pragnie on pomścić śmierć jednego ze swych bliskich przyjaciół.

Właściwa rozgrywka przebiega w bardzo zbliżony sposób do wspomnianej już wcześniej pierwszej części Crimson Skies. Wykonujemy różnorakie misje, mające na celu likwidację wyznaczonych jednostek, czy chociażby ochronę sojuszniczych maszyn. Nie zabrakło również etapów o charakterze typowo szpiegowskim. Główny bohater w trakcie zabawy może zasiąść za sterami jednej z dziesięciu powietrznych maszyn. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż zaprezentowane myśliwce mają nieco futurystyczny charakter. To samo tyczy się montowanego na nich dodatkowego uzbrojenia. Na samych misjach możliwości gry się nie kończą. Gracz dodatkowo nagradzany jest za wykonywanie karkołomnych akrobacji oraz wyszukiwanie cennych bonusów.

High Road to Revenge jest przede wszystkim niezbyt skomplikowaną zręcznościówką, tak więc pilotaż powietrznych maszyn nie sprawia zazwyczaj większych problemów. Warto jednocześnie zauważyć, iż otoczenie jest nadzwyczaj interaktywne. Gracz może na przykład niszczyć wybrane naziemne konstrukcje w celu pozbycia się określonych jednostek czy odcięcia posiłkom jedynej drogi do celu. Wizualnie opisywana strzelanka prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Powietrzne pojedynki mają zazwyczaj wyjątkowo dynamiczny przebieg. Nie zabrakło również wielu efektownych eksplozji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-16  

Gry podobne do Crimson Skies: High Road to Revenge

Klasyfikacja PEGI Crimson Skies: High Road to Revenge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Crimson Skies: High Road to Revenge

Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live!
Powstanie nowa wersja strzelaniny Crimson Skies
Powstanie nowa wersja strzelaniny Crimson Skies

wiadomość3 sierpnia 2009

Jordan Weisman, założyciel firmy Smith & Tinker planuje odświeżenie kolejnej posiadanej przez siebie marki. Po MechWarriorze przyszła pora na powietrzną strzelaninę Crimson Skies. Produkcja ma spore szanse na ponowne trafienie do sprzedaży – tym razem w mocno odrestaurowanej formie, spełniającej wszelkie wymagania stawiane grom najnowszej generacji.

Jest szansa na kolejne gry z serii MechWarrior, Crimson Skies i Shadowrun

wiadomość7 grudnia 2007

W niecałe trzy miesiące po tym, jak przestało istnieć FASA Studio, wokół wyprodukowanych przez nie marek znowu zrobiło się głośno. Na szczęście, tym razem w pozytywnym znaczeniu.

Co Microsoft pokaże na E3?

wiadomość18 czerwca 2007

Oficjalnie rozpoczynamy sezon prezentowania nieoficjalnych doniesień na temat tego, co giganci elektronicznej rozrywki zaprezentują podczas lipcowej edycji E3. Zasada jest taka sama, jak co roku: zdecydowanie radzimy nie wierzyć w te wszystkie plotki, ale twierdzimy, że mimo wszystko warto się im przyjrzeć, bo prawie zawsze przynajmniej część z nich się sprawdza.

Będzie nowa gra z serii Crimson Skies?

wiadomość27 kwietnia 2007

Jak dotąd światło dzienne ujrzały dwie gry spod znaku Crimson Skies – w 2000 roku pojawiła się pecetowa pozycja o takim tytule, natomiast dwa lata później miała miejsce premiera Crimson Skies: High Road to Revenge na platformie Xbox pierwszej generacji. W obu przypadkach latało się niecodziennie wyglądającymi samolotami i walczyło się z wrogiem. Czym zajmują się teraz twórcy CS: HRtR?