Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweXBOXPS2
Okładka Battlestar Galactica (XBOX)
OkładkaBattlestar Galactica (XBOX)

Battlestar Galactica

Dynamiczna strzelanka, w której wcielamy się w postać pilota myśliwca. Tytuł ten w wyraźny sposób nawiązuje do słynnych seriali science-fiction, oferując przy tym szereg zróżnicowanych zadań do wykonania.

Zręcznościowe | science fiction | książki | kosmiczne | seriale TV

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battlestar Galactica Premiera

18lis2003

PS2 XBOX

Battlestar Galactica to dynamiczna gra akcji, osadzona w typowo futurystycznych klimatach. Tytuł ten w bezpośredni sposób nawiązuje do słynnego serialu science-fiction, który swoją premierę miał w 1978 roku, a pełnoprawnego remake’u (również w postaci telewizyjnej edycji) doczekał się w 2003 roku. Battlestar Galactica pod wieloma względami przypomina kultową serię Rogue Squadron, doskonale znaną posiadaczom konsol GameCube, a także wiele PeCetowych produkcji, w tym słynnego Starlancera czy chociażby wydanego przez rodzime studio developerskie Project Freedom. Opisywana strzelanka powstała wyłącznie z myślą o pojedynczym graczu. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż obie wersje gry (PS2, XBX) prezentują bardzo zbliżony poziom wykonania.

Konsolowy Battlestar Galactica pozostaje w zgodzie ze swoimi telewizyjnymi odpowiednikami. Wcielamy się w jednego z pilotów zatrudnionych na tytułowym okręcie wojennym. Opisywana produkcja jest swego rodzaju prequelem przedstawionych w serialu wydarzeń (rozgrywa się 40 lat przed właściwą inwazją). Przejmujemy kontrolę nad młodym Adamą, który w przyszłości został mianowany admirałem tytułowego okrętu wojennego. W dalszym ciągu staramy się zwalczyć stworzoną przez ludzi agresywną rasę Cylonów, zagrażającą pokojowi w całej galaktyce. W przeciwieństwie do serialu telewizyjnego, który w znacznym stopniu był skupiony na przedstawieniu wydarzeń mających miejsce na pokładzie tytułowego statku, opisywana produkcja koncentruje uwagę gracza na widowiskowych pojedynkach z jednostkami Cylonów. Warto także dodać, iż zabawa ma dość uproszczony przebieg. Battlestar Galactica jest pozycją o charakterze typowo rozrywkowym, a nie pełnoprawną symulacją.

Jednym z podstawowych atutów opisywanej produkcji jest bogaty wachlarz jednostek latających, nad którymi możemy przejąć bezpośrednią kontrolę. Miłośników serialu najbardziej powinny zainteresować doskonale znane i jednocześnie bardzo zwinne jednostki typu Viper, choć nie zabrakło również nieporównywalnie wolniejszych bombowców. Wybór statku jest w dużym stopniu uzależniony od założeń aktualnie rozgrywanej misji. Jeszcze przed przystąpieniem do właściwego zadania można dokonać zmian w wyposażeniu myśliwca, dobierając na przykład wybrane przez siebie rakiety. Przygotowane misje mają bardzo zróżnicowany charakter. Niektóre zadania zakładają likwidację wrogich jednostek, nie zabrakło też jednak etapów o charakterze szpiegowskim. W dalszych misjach gry sterowana postać może także liczyć na wsparcie ze strony trzech skrzydłowych, którym można wydawać różnorakie polecenia.

Wizualnie Battlestar Galactica prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Na uwagę zasługują przede wszystkim doskonale znane sympatykom serialu modele statków kosmicznych, w tym tytułowej Galactici. W grze nie zabrakło również licznych scenek przerywnikowych. Odsłaniają one zazwyczaj kolejne szczegóły fabuły.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Battlestar Galactica

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Battlestar Galactica Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PS2
XBOX