Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCXBOXPS2
Okładka Heroes of the Pacific (PC)

Heroes of the Pacific

Zręcznościowa gra logiczna, w której bierzemy udział w najsłynniejszych powietrznych bitwach II Wojny Światowej, rozgrywanych na Pacyfiku.

Zręcznościowe

Okładka Heroes of the Pacific (PC)

data premiery gry:

23wrz2005

PC PS2 XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Heroes of the Pacific to jeden z nielicznych symulatorów wydanych na konsole, dający możliwość przystąpienia do kilkunastu najsłynniejszych powietrznych bitew II Wojny Światowej. Tytuł ten równolegle ukazał się na PS2, Xbox’a oraz komputery osobiste. Wersje przeznaczone na konsole z oczywistych względów w nieco większym stopniu nastawione są na efektowny rozwój rozgrywki, w związku z czym zabawa ma nieco uproszczony (w stosunko do PeCetowej edycji) przebieg. Warto jednocześnie nadmienić, iż Heroes of the Pacific jest debiutanckim projektem studia developerskiego o nazwie IR Gurus. Miłośników wieloosobowych potyczek zainteresuje z pewną wiadomość, iż obie wersje gry posiadają wyjątkowo rozbudowany multiplayer. Przy jednej konsoli może spotkać się maksymalnie dwóch graczy (popularny split-screen). Omawiany symulator posiada też jednak opcję zabawy w Sieci (na obu platformach), dzięki czemu w powietrznych starciach może brać udział nawet ośmiu zawodników. Gracze mogą w tym przypadku działać w kooperacji (wykonując przy tym różnorakie zadania), bądź też wzajemnie się zwalczać.

Przygotowana przez producentów kampania singleplayer składa się z 26 rozbudowanych misji i daje możliwość wzięcia udziału w najsłynniejszych bitwach powietrznych rozgrywanych na Pacyfiku. Zabawa rozpoczyna się od słynnego ataku na Pearl Harbor. W dalszej części gry bierzemy natomiast udział w bitwach o Midway, Morze Koralowe, Wyspę Wake, Iwo Jimę, czy Guadalcanal.

Gracz w trakcie zabawy może zasiąść za sterami jednej z 35 realistycznie odwzorowanych maszyn. Lista dostępnych modeli obejmuje zarówno zwinne myśliwce, jak i stosunkowo powolne bombowce. W powietrznych bitwach może brać udział nawet 150 jednostek. Co więcej, gracz w danym momencie może dowodzić kilkudziesięcioma innymi samolotami (tzw. skrzydłowi), dzięki czemu sprawniej zaliczy wyznaczone przez dowództwo cele. Same misje są bardzo zróżnicowane. Niektóre etapy opierają się na niszczeniu celów naziemnych, w innych z kolei zatapia się wrogie statki, czy też przeprowadza wstępny rekonesans.

Oprawa wizualna Heroes of the Pacific prezentuje bardzo wysoki poziom wykonania. Tyczy się to między innymi szczegółowo przygotowanych modeli samolotów, zarówno tych w pełni grywalnych, jak i okupowanych przez wrogich pilotów. Na uwagę zasługują również liczne eksplozje towarzyszące toczonym na ekranie telewizora bitwom. Nie zapomniano także o realistycznie oddanych efektach pogodowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 174 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Heroes of the Pacific

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Heroes of the Pacific

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 4 lub lepsza)
  • Windows ME/2000/XP
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • Network Adaptor
  • karta pamięci
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live!
Zapowiedziano kontynuację gry Heroes of the Pacific
Zapowiedziano kontynuację gry Heroes of the Pacific

wiadomość19 grudnia 2007

Heroes of the Pacific to osadzona w klimatach II wojny światowej gra stanowiąca połączenie symulatora i powietrznej strzelaniny. Ukazała się już dwa lata temu i została całkiem dobrze przyjęta przez graczy, dlatego też nie dziwi fakt, że zapowiedziano jej kontynuację. Trafi ona w wersji na PS3 oraz X360 do sklepów jesienią 2008 roku. Edycja na komputery PC zadebiutuje na początku 2009.

Światowa premiera Bohaterowów Pacyfiku
Światowa premiera Bohaterowów Pacyfiku

wiadomość23 września 2005

Jak informuje Codemasters, w sprzedaży dostępny jest już symulator myśliwców z czasów II wojny światowej o nazwie Heroes of the Pacific. Gra ukazała się w trzech wersjach na różne platformy: PS2, Xbox i PC. Dystrybucją programu w Polsce zajmuje się CD-Projekt, w którego planie wydawniczym widnieje jak na razie tylko wersja na konsolę PlayStation 2. Jej premiera ma nastąpić 20 października.

Premiera Heroes of the Pacific na pewno we wrześniu

wiadomość17 czerwca 2005

Nie będzie już więcej opóźnień premiery gry Heroes of the Pacific, symulatora myśliwców z czasów II wojny światowej. Koncern Codemasters oficjalnie zapewnił, że program trafi na rynek we wrześniu tego roku, czym potwierdził wcześniejsze zapowiedzi z kwietnia.

Heroes of the Pacific na Starym Kontynencie dzięki Codemasters
Heroes of the Pacific na Starym Kontynencie dzięki Codemasters

wiadomość29 kwietnia 2005

Korporacja Codemasters zapowiedziała, że zajmie się wydaniem na obszarze Europy gry Heroes of the Pacific - ciekawie zapowiadającej się symulacji walk powietrznych, której tłem są bitwy II Wojny Światowej toczone nad Pacyfikiem. Gra trafi do użytkowników komputerów PC oraz posiadaczy konsol: PlayStation 2 oraz Xbox we wrześniu tego roku, co faktyczne oznacza kolejne opóźnienie premiery programu.

Heroes of the Pacific dopiero w pierwszym kwartale 2005 roku

wiadomość1 września 2004

Pierwszy dzień września stoi pod znakiem opóźnień. Ledwie poinformowaliśmy o zaniechaniu publikacji dema Dungeon Lords, przesunięciu premiery PeCetowej wersji gry Ghost Recon 2 a mamy kolejną złą wiadomość, tym razem dla fanów symulatorów z czasów II wojny światowej. Według informacji podanych przez serwis HomeLAN, program zatytułowany Heroes of the Pacific nie ukaże się w listopadzie, jak pierwotnie planowano, ale dopiero w pierwszym kwartale 2005 roku.

PC
PS2
XBOX