Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweXBOX
Okładka Star Wars Starfighter: Special Edition (XBOX)

Star Wars Starfighter: Special Edition XBOX

Ulepszona wersja gry, która początkowo ukazała się na konsolę PlayStation 2. Zasiadamy za sterami statku kosmicznego, wykonując niebezpieczne misje. Wersja na Xbox'a posiada ponadto poszerzony tryb multiplayer.

Zręcznościowe | FPP | science fiction | Star Wars | kosmiczne | filmy | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox
Okładka Star Wars Starfighter: Special Edition (XBOX)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji XBOX:

26listopada2001

Star Wars: Starfighter Special Edition jest udoskonaloną wersją gry, która początkowo powstała wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli PlayStation 2. Zmiany są całkiem spore. Obejmują one zarówno wygląd poszczególnych składników gry, jak i jakość oprawy audiowizualnej. Za przygotowanie opisywanej konwersji odpowiedzialne jest studio developerskie o nazwie Secret Level, które opracowało również Xbox’ową wersję kontynuacji tej gry (Star Wars: Jedi Starfighter), a także takie gry jak Magic: The Gathering – Battlegrounds, czy America’s Army: Rise of a Soldier.

Przedstawiany produkt, podobnie jak miało to miejsce w przypadku wersji wydanej na PlayStation 2, w bardzo wyraźny sposób nawiązuje do wydarzeń przedstawionych w pierwszym epizodzie „Gwiezdnych Wojen”, czyli „Mrocznym widmie”. Gracz poznaje trzech różnych bohaterów – Rhysa Dallowa, Vany Sage oraz Nym’a. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż każda z tych postaci wykorzystuje inne typy statków kosmicznych. Gracz nie może jednak wpływać na ten wybór, gdyż do każdej misji gry przyporządkowany jest ściśle ustalony bohater. W dalszej części zabawy pojawia się natomiast możliwość wymiany aktualnie posiadanych statków na lepsze. Generalnie jednak Starfighter nie daje dużego pola do działania. Gra bardziej przypomina bowiem typową zręcznościówkę aniżeli pełnoprawny symulator kosmiczny.

Producent przygotował 14 różnych misji, połączonych ze sobą wątkiem fabularnym. Co ciekawe, pomiędzy poszczególnymi etapami możemy oglądać wyśmienicie zrealizowane cut-scenki. Jeśli chodzi o same misje, zajmujemy się zarówno eliminacją celów (nad powierzchniami planet i w kosmosie), jak i ochranianiem sojuszników. Jedna z podstawowych różnic pomiędzy wersjami na PS2 i Xbox’a dotyczy dodania nowych trybów multiplayer. W wersji na konsolę Microsoftu jest ich aż pięć. A są to: Capture the Flag, Dogfight (pojedynek jeden na jednego), Tag (zabawa w berka), Hunter oraz Steal the Beacon. Zmiany objęły również jakość oraz płynność wyświetlania grafiki. W szczególności widać to na przykładzie biorących udział w bitwach modeli statków.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Star Wars Starfighter: Special Edition

Wymagania wiekowe Star Wars Starfighter: Special Edition

12+

Wieści ze świata (Gutar Hero: Warriors of Rock, EVE Online, Star Wars) 8/06/10
Wieści ze świata (Gutar Hero: Warriors of Rock, EVE Online, Star Wars) 8/06/10

wiadomość8 czerwca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o darmowym trialu Darkfalla, nowym rekordzie EVE Online, muzycznym Jam Party, promocjach w Xbox Live Arcade, poziomie piractwa na konsolach przenośnych, a także nowych kontrolerach do Guitar Hero: Warriors of Rock. Zapraszamy do lektury.