Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2010, 08:58

autor: Sarge

VIP Map Pack 3 dla Battlefield: Bad Company 2 dostępny od jutra

Polityka DICE różni się od konkurencji tym, że firma premiuje graczy kupujących nowe gry w sklepie, zaopatrując ich w darmowe dodatki. Zapowiedziano właśnie, że już jutro posiadacze gry Battlefield: Bad Company 2 w wersjach na konsole będą mogli ściągnąć VIP Map Pack 3.

Polityka DICE różni się od konkurencji z Activision (Call of Duty: Modern Warfare 2) tym, że firma premiuje graczy kupujących nowe gry w sklepie, zaopatrując ich w darmowe dodatki. Zapowiedziano właśnie, że już jutro posiadacze gry Battlefield: Bad Company 2 w wersjach na konsole będą mogli ściągnąć VIP Map Pack 3.

Tak jak przyzwyczaili nas twórcy, dodatek nie przynosi ze sobą zupełnie nowych map, a jedynie modyfikuje te już obecne. Tym razem odblokowany zostanie tryb Squad Deathmatch na mapie Nelson Bay oraz Squad Rush na Laguna Alta. Na pierwszej z nich pojawi się też czołg M3A3 Bradley, zgodnie z założeniami trybu Squad Deathmatch.

VIP Map Pack 3 dla Battlefield: Bad Company 2 dostępny od jutra - ilustracja #1

Przypomnijmy, że Squad Deathmatch polega na walce czterech drużyn (w każdej po czterech graczy) o jak największą liczbę fragów. Na każdej mapie obsługującej ten tryb znajduje się jeden pojazd, którego przejęcie jest kluczowe dla wyników starcia. Często drużyna w jego posiadaniu ma dużą przewagę, a reszta musi się martwić o zniszczenie wehikułu. Z kolei Squad Rush dodaje na danym etapie dwie stacje M-com, o których zniszczenie martwią się dwa czteroosobowe składy.

Zgodnie z dotychczasową zasadą, DLC będzie dostępne za darmo dla wszystkich posiadaczy kodu VIP obecnego w pudełku z grą od nowości. Ma to ograniczyć zaopatrywanie się wśród graczy w kopie z drugiej ręki – z używanym kodem nowych dodatków nie ściągniemy już za darmo. Osoby bez kodu chcąc pobrać VIP Map Pack 3 będą zmuszone zapłacić 1200 punktów Microsoftu (w przypadku wersji na Xboksa 360) lub 15$ na PlayStation 3. Jest to podobna cena, jaką życzy sobie Activision za kolejne pakiety map do Call of Duty: Modern Warfare 2 – w tamtym przypadku „polska” cena dla posiadaczy konsoli Sony wynosi 51zł, można więc założyć że tak będzie też tutaj. Zdecydowanie warto więc skorzystać z członkostwa VIP.

Tak jak wspomnieliśmy na początku, konsolowcy będą mogli ściągnąć dodatek już jutro. Posiadacze komputerów osobistych poczekają dłużej, bowiem mapki mają stać się dla nich dostępne dopiero po wydaniu najbliższej aktualizacji gry, choć nie wiadomo jeszcze kiedy to nastąpi. Jeśli chcecie zobaczyć, czego się spodziewać po tym rozszerzeniu, zapraszamy do obejrzenia jego trailera pod poniższym linkiem.

VIP Map Pack 3 dla Battlefield: Bad Company 2 dostępny od jutra - ilustracja #2

Warto przy okazji wspomnieć, że posiadacze konsol włączając dzisiaj grę szwedzkiego studia będą poproszeni o ściągnięcie łatki w wersji 1.04. Na Xboksie 360 update nie jest obowiązkowy, ale zdecydowanie warto go ściągnąć, gdyż bez niego nie będzie możliwe pobranie kolejnych pakietów VIP. Patch poprawia kilka detali i balansuje rozgrywkę, a z ważniejszych nowości dodano uszkodzenia własnych pojazdów w trybie Hardcore, czy zwiększenie mocy minigunów UH-60.