Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Naruto: Ninja Council 3 (NDS)

Naruto: Ninja Council 3 NDS

Trzecia część chodzonej bijatyki studia Tomy, powstałej w oparciu o kultową mangę autorstwa Masashiego Kishimoto. W grze Naruto: Ninja Council 3 możemy przejąć kontrolę nad jednym z ponad 20 bohaterów, na czele z tytułowym Naruto Uzumakim.

Akcji | seriale animowane | ninja | manga i anime | Naruto | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Naruto: Ninja Council 3 (NDS)

producent: TOMY

wydawca: D3 Publisher

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

22maja2007

Naruto: Ninja Council 3 to chodzona bijatyka, będąca częścią serii, powstałej w oparciu o kultowe anime, stworzone przez Masashiego Kishimoto. Zarówno gra, jak i jej kreskówkowy pierwowzór przedstawia potyczki tytułowego Uzumaki Naruto – adepta sztuki ninjutsu. Niniejsza pozycja powstała wyłącznie z myślą o posiadaczach dwuekranowej konsoli ze stajni Nintendo, wykorzystując wszystkie jej atuty.

Rozpoczynając zabawę użytkownik wybiera sterowaną postać z puli zawierającej ponad dwudziestu bohaterów. Wśród nich poza Uzumakim znajduje się m.in. Sasuke Uchiha, Sakura Haruno, Kakashi Hatake, Neji Hyuga, Rock Lee, Tenten i Might Guy. Każdy odznacza się odmiennym zestawem umiejętności i posiada typowy dla siebie styl walki. Przy podejmowaniu decyzji co do protagonisty należy zwrócić uwagę, jakie zdolności są wymagane do zaliczenia konkretnego poziomu. Stosując odpowiednie techniki, ma się sposobność wyposażenia postaci aktualnie kontrolowanej w cechy posiadane przez innych wojowników. Pozwala to na stworzenie zupełnie nowego stylu, stanowiącego najlepszą recepturę na ukończenie danego levelu.

Grubo ponad czterdzieści misji umieszczono na przestrzeni piętnastu lokacji, doskonale znanych miłośnikom anime. Kilkakrotne zaliczanie poszczególnych zadań pozwala na doprowadzenie do perfekcji konkretnych kombinacji ciosów i bloków. Odpowiednio operując stylusem na panelu dotykowym czy dmuchając w mikrofon wykonuje się szereg ataków specjalnych - np. w przypadku Sasuke wykorzystuje się ogień.

Poza zabawą w pojedynkę developerzy przygotowali też system potyczek wieloosobowych poprzez Wi-Fi. W trybie multiplayer nawet czterech użytkowników jednocześnie może zmierzyć swoje siły m.in. w walce bezpośredniej, bądź w starciu z czasem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Naruto: Ninja Council 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Gra typu RPG z Naruto w roli głównej
Gra typu RPG z Naruto w roli głównej

wiadomość31 maja 2007

Korporacja TOMY wraz z amerykańskim odziałem firmy wydawniczej D3Publisher zapowiedziała, że w przygotowaniu znajduje się kolejny tytuł ze znanego cyklu bijatyk spod znaku Naruto. Pozycja ta o podtytule Path of the Ninja zostanie przygotowana wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli Nintendo DS.

Naruto: Ninja Council 3 zostanie wydane poza Japonią
Naruto: Ninja Council 3 zostanie wydane poza Japonią

wiadomość4 stycznia 2007

Firmy Tomy oraz D3 Publishers of America ogłosiły, że gra Naruto: Ninja Council 3, znana w Japonii pod tytułem Naruto: Saikyou Ninja Daikesshuu 3, zostanie wydana w Stanach Zjednoczonych. Będzie to zarazem pierwsza pozycja z serii Ninja Council, która trafi na konsolę Nintendo DS. Poprzednie dwie odsłony zostały wyprodukowane z myślą o GameBoy Advance.