Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2GBANDSXBOX
Okładka Star Wars Episode III: Revenge of the Sith (PS2)
OkładkaStar Wars Episode III: Revenge of the Sith (PS2)

Star Wars Episode III: Revenge of the Sith

Star Wars Episode III: Revenge of the Sith to dynamiczna gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), na motywach kinowej superprodukcji.

Akcji | TPP | science fiction | Star Wars | filmy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Wars Episode III: Revenge of the Sith Premiera

4maj2005

PS2 XBOX GBA

5maj2005

NDS

Gry podobne do Star Wars Episode III: Revenge of the Sith

Star Wars: The Force Unleashed

LEGO Star Wars

Ultimate Spider-Man

Star Wars: Episode III Revenge of the Sith to dynamiczna gra akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP, czyli widok zza pleców prowadzonego bohatera) i w której nie brakuje elementów role-playing. Całość nawiązuje do fabuły przeboju kinowego o tym samym tytule, w związku z czym pojawiają się tutaj wszystkie istotne wydarzenia oraz postacie znane z tej produkcji filmowej. Star Wars Episode III: Revenge of the Sith na stacjonarne konsole opracował zespół developerski The Collective (twórcy Indiana Jones and the Emperor's Tomb), podczas gdy wersjami na platformy Nintendo zajęła się firma Ubisoft.

Fanów Star Wars z pewnością ucieszy informacja, że w grze zawarto w sumie ponad 12 minut scen z filmu, fabuła programu zaś rozszerza głównie motywy tylko w niewielkim stopniu wspomniane w Episode III. Lwia część rozgrywki skupia się wokół dwóch wojowników: Obi-Wan Kenobiego, reprezentującego jasną stronę Mocy oraz Anakina Skywalkera - przyszłego Darth Vadera, który swą siłę czerpie z złości i nienawiści do wrogów (ciemna strona Mocy). Grający mają dostęp do niemal wszystkich umiejętności, którymi dysponowali wspomniani herosi.

Najwięcej czasu pochłaniają walki na miecze świetlne (rozmaite ciosy i możliwość ich łączenia w efektywniejsze kombinacje). W trakcie pojedynków można oczywiście używać również mocy (blokowanie broni rywali, odrzucanie ich na znaczną odległość, podnoszenie przedmiotów i trafianie nimi w oponentów, etc.). Warto zaznaczyć, że współpracujący z producentami gry Nick Gillard (koordynator kaskaderów pracujący przy filmach) zadbał o to, aby w programie pojawiły się najbardziej realistyczne i efektowne sceny walki na miecze świetlne.

Kampania przeznaczona dla pojedynczego gracza składa się z osiemnastu rozbudowanych misji, rozgrywających się na lokacjach znanych z filmu (planeta Coruscant, wulkaniczny świat Mustafar, itp.). Każdy scenariusz posiada kilka zadań niezbędnych do wykonania, po jego pomyślnym ukończeniu odblokowywane są zaś przeróżne bonusy w stylu chociażby dodatkowych, grywalnych postaci (w sumie dziewięciu wojowników, włączając w to: Mace Windu, Count Dooku i Darth Vader) czy misji, jakie można rozegrać w trybie cooperative, gdzie Anakin i Obi-Wan walczą razem. Nie zabrakło też 15 aren do toczenia pojedynków dla dwóch graczy jednocześnie.

Oprawa graficzna omawianego tytułu na platformach stacjonarnych trzyma bardzo wysoki poziom. Oczy cieszą zarówno animacje poruszania się prowadzonych postaci, rozmaite efekty wizualne (wybuchy, „latające” wszędzie wiązki laserów, itd.), jak i środowisko, do którego trafiamy podczas trwania przygody (duży poziom interaktywności, sporo obiektów dostępnych na planszach można zniszczyć). W tle przygrywa natomiast klimatyczna ścieżka dźwiękowa, mająca swe podłoże w soundtracku filmu.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 1277 głosów czytelników.

Star Wars Episode III: Revenge of the Sith cena w dniu premiery: 249 PLN

Klasyfikacja PEGI Star Wars Episode III: Revenge of the Sith

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Star Wars Episode III: Revenge of the Sith Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
PS2
XBOX
GBA
NDS