Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2009, 11:24

autor: Elrond

Nowy Mortal Kombat tylko dla dorosłych

Wygląda na to, iż mimo wszystkich zawirowań wokół firmy Midway oraz jej flagowej serii, Mortal Kombat, fani dostaną kolejną odsłonę swojej ulubionej bijatyki. Co więcej, gra nie będzie już „ugrzeczniona” aby uzyskać niższą kategorię wiekową, ba, będzie przeznaczona tylko dla dorosłych.

Wygląda na to, iż mimo wszystkich zawirowań wokół firmy Midway oraz jej flagowej serii, Mortal Kombat, fani dostaną kolejną odsłonę swojej ulubionej bijatyki. Co więcej, gra nie będzie już „ugrzeczniona”, aby uzyskać niższą kategorię wiekową, ba, będzie przeznaczona tylko dla dorosłych.

Wydana w zeszłym roku Mortal Kombat vs DC Universe sprzedała się lepiej niż dobrze, jednak część graczy miała za złe firmie Midway usunięcie niektórych postaci znanych z poprzednich odsłon i wstawienie w ich miejsce herosów z DC Comics. Również bardziej grzeczne fatality i brutality (zabieg w celu uzyskania kategorii wiekowej ‘T - Teen’), bądź co bądź, jedna z wizytówek serii Mortal Kombat, nie wszystkim przypadły do gustu. Jednak zmieni się to wraz z nadejściem kolejnej części gry, tymczasowo określanej jako Mortal Kombat 9.

Ed Boon, współtwórca marki, „popełnił” serię wpisów na swojej stronie w serwisie Twitter, z których wynika, iż Mortal Kombat wraca do korzeni. „Ludzie chcą MK dla dorosłych, więc do ch%$#@y damy im MK dla dorosłych” - napisał, nie przebierając w słowach. Wpis ten pojawił się niedługo po wcześniejszych rozważaniach na temat sesji motion-capture do nadchodzącej gry. Fatality powracają i to w najlepszej swojej postaci – Boon osobiście określił je jako „chore”, dodając: „Mam nadzieję, że nie posunęliśmy się za daleko” . Nowy Mortal Kombat z pewnością nie będzie też zawierać żadnych superbohaterów, tak więc jeśli czekacie na kontynuację Mortal Kombat vs. DC Universe, prawdopodobnie poczekacie jeszcze jakiś czas.

Niestety, na temat nowego Mortala nie można powiedzieć nic więcej – Boon stwierdził, iż gra pojawi się co najmniej za ponad rok, nie ma więc co liczyć w tej chwili na jakiekolwiek materiały z nią związane. Niewiadomą jest także jej wydawca – Midway, praktycznie rzecz biorąc, jest bankrutem, aczkolwiek całkiem niedawno pojawiła się propozycja wykupu części majątku firmy oraz praw do marki Mortal KombatWarner Bros. skłonny jest wyłożyć na ten cel 33 miliony USD.

gry