Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2011, 14:59

Wieści ze świata (L.A. Noire, Gran Turismo 5, Battlefield 3) 13/04/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o 5 godzinach przerywników w L.A. Noire, problemach z Dragon Age: Początek, bijatyce na Kinecta, szansach na nowe tory w Gran Turismo 5, potencjalnej obniżce ceny Wii, a także walce o nowy zwiastun Battlefield 3. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o 5 godzinach przerywników w L.A. Noire, problemach z Dragon Age: Początek, bijatyce na Kinecta, szansach na nowe tory w Gran Turismo 5, potencjalnej obniżce ceny Wii, a także walce o nowy zwiastun Battlefield 3. Zapraszamy do lektury.

L.A. Noire

Brytyjskie BBFC przedstawiło szczegóły na temat łącznej długości wszystkich przerywników filmowych, jakie znajdą się w pełnej wersji przygodowej gry akcji L.A. Noire (PS3, X360). Okazuje się, że w dziele studia Team Bondi i firmy Rockstar Games znajdzie się 5 godzin i 12 minut nieinteraktywnych nagrań, wprowadzających graczy w meandry fabuły (łącznie ukończenie historii Cole’a Phelpsa zajmie nam od 25 do 30 godzin). Jednocześnie wyspiarska organizacja sklasyfikowała produkcję jako przeznaczoną wyłącznie dla pełnoletnich graczy. Do jej premiery dojdzie 20 maja.

Wieści ze świata (L.A. Noire, Gran Turismo 5, Battlefield 3) 13/04/11 - ilustracja #1

Dragon Age: Początek

Posiadacze Dragon Age: Początek przez kilkadziesiąt godzin nie mogli uruchomić gry z powodu błędu, jaki wystąpił w ramach zabezpieczenia antypirackiego DRM. Otóż gracze nie mogli zalogować się do serwerów, a tym samym potwierdzić autentyczności swojego egzemplarza produkcji BioWare. Na szczęście, twórcy opanowali sytuację.

Dragon Age 2/ Total War: SHOGUN 2

Doczekaliśmy się publikacji nowych łatek do pecetowych gier Dragon Age 2 (patch 1.02) oraz Total War: SHOGUN 2 (sprawdź listę zmian). W pierwszym przypadku aktualizacji powinny się również doczekać edycje konsolowe.

PowerUp Heroes

Firma Ubisoft i studio Longtail Studios zapowiedziały nową grę na Kinecta – bijatykę PowerUp Heroes, w której gracze wcielą się we własne Awatary Xbox Live. Będzie to typowo imprezowa produkcja, a o odpowiednie zróżnicowanie rozgrywki zadba w niej system dwudziestu unikalnych kombinezonów, wyposażających graczy w nadnaturalne moce. Do premiery PowerUp Heroes dojdzie w czerwcu tego roku.

Gran Turismo 5

Jeden z użytkowników serwisu GTPlanet, przeszukując oficjalny serwis internetowy Gran Turismo 5 dotarł do logotypów 24 torów wyścigowych, nieuwzględnionych w piątej odsłonie popularnego cyklu wyścigowego studia Polyphony Digital. Bardzo możliwe, że twórcy zapragną umieścić je w grze w przyszłości w formie DLC. Część graczy twierdzi jednak, że niewykluczone jest także przeniesienie ich do GT6.

Streets of Rage

Niezależne studio Bomber Games zostało poproszone przez prawników koncernu SEGA o usunięcie z działu download odrestaurowanej wersji, klasycznej chodzonej bijatyki Streets of Rage, wydanej w ubiegłym tygodniu po ośmiu latach dewelopingu. Powodem jest ochrona licencji i marki, należącej ciągle do japońskiego producenta i wydawcy. Darmowa produkcja oferowała 103 poziomy, 19 grywalnych bohaterów, 64 typy przeciwników, ścieżkę dźwiękową składającą się z 83 utworów, 40 przerywników i osiem zakończeń. Wśród trybów rozgrywki znalazły się m.in. Survival Mode, Boss Rush Mode, Events Mode, Volleyball Mode oraz Allied CPU Mode.

Wieści ze świata (L.A. Noire, Gran Turismo 5, Battlefield 3) 13/04/11 - ilustracja #2

Madden NFL

Serwis internetowy Game Informera donosi, że studio EA Tiburon (Madden NFL – najnowsza odsłona ukaże się w sierpniu) opuściło kilku znaczących pracowników. Podobno jest wśród nich szef dewelopera, Ian Cummings. Podejrzewa się, że przyczyną exodusu jest założenie przez niego w Orlando nowego studia, które zajmie się projektowaniem gier społecznościowych. Na byłych członków EA Tiburon czekają podobno ciepłe posady u Cummingsa.

Wii

Redakcja engadget dotarła do informacji, wedle których 15 maja koncern Nintendo obniży cenę konsoli Wii w Stanach Zjednoczonych o 50 dolarów (do poziomu 150 dolarów). Przypominamy, że poprzednie cięcie miało miejsce blisko półtora roku temu.

Jurassic Park

Poniżej zamieściliśmy film prezentujący w akcji przygodową grę akcji Jurassic Park, autorstwa studia Telltale Games. Przypominamy, że pierwszy epizod pełnej wersji produkcji zadebiutuje w dystrybucji cyfrowej jeszcze w kwietniu. Kolejne mają pojawiać się w miesięcznych odstępach. Jesienią tego roku swoją wersję otrzymają posiadacze konsol.

Battlefield 3

Przedstawiciele EA DICE poinformowali, że kolejny zwiastun trzeciego Battlefielda – a konkretnie dwie jego wersje – ujrzy światło dzienne, gdy liczba osób „lubiących” stronę gry na Facebooku przekroczy million. Na filmie zaprezentowana zostanie właściwa rozgrywka na silniku Frostbite 2.0.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Resident Evil: Operation Raccoon City

EverQuest II: Destiny of Velious

Final Fantasy IV Complete Collection

Killing Floor

Kingdoms of Amalur: Reckoning

World of Tanks

Supremacy MMA

Resident Evil: The Mercenaries 3D

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

The Sims: Średniowiecze - Web Series #6 (PL)

Thor: God of Thunder - kulisy produkcji #1

ARGO - Open Beta Trailer

Battlefield Play4Free - Easter Egg Hunt Trailer

Asura’s Wrath - Captivate 2011

gry