Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2010, 13:51

autor: omadaha

Przebudzenie Dragon Age już w marcu

Bioware oficjalnie potwierdziło wydanie pierwszego rozbudowanego dodatku (nie DLC) do Dragon Age: Początek, zatytułowanego Awakening (Przebudzenie), który trafi do sprzedaży już 16 marca 2010.

Bioware oficjalnie potwierdziło wydanie pierwszego rozbudowanego dodatku (nie DLC) do Dragon Age: Początek, zatytułowanego Awakening (Przebudzenie), który trafi do sprzedaży już 16 marca 2010.

Wyraźnie widać więc, że twórcy jak na razie dotrzymują danej obietnicy i w dwa miesiące po premierze gry zapowiadają kolejne po Powrocie do Ostagaru rozszerzenie, które wprowadzi do świata gry wiele nowości. Trzeba tu jednak wyraźnie znaczyć, że mamy do czynienia z klasycznym expansion packiem, a nie pomniejszym dodatkiem DLC.

Pierwsze niepotwierdzone informacje o dodatku przeciekły do sieci w weekend, kiedy to na łamach czeskiego oddziału serwisu Eurogamer i stronach sklepów internetowych opublikowano wiadomości dotyczące Awakening. Okazuje się, że plotki potwierdzają się w dużym stopniu.

Przebudzenie Dragon Age już w marcu - ilustracja #1

Fani ponownie będą mogli zanurzyć się w mroczny świat fantasy, w którym czeka na nich nowa kraina – Amaranthine, oraz nowy wątek fabularny. Gracze będą mogli się w nim wcielić w Dowódcę Szarych Strażników, któremu powierzono zadanie odbudowania zdziesiątkowanego zakonu. Akcja toczyć się więc będzie już po wydarzeniach znanych z gry.

Co ciekawe Przebudzenie będzie tak skonstruowane, że umożliwi zarówno kontynuowanie rozgrywki z podstawowej wersji Dragon Age (dzięki opcji importowania bohatera z Początku), jak i rozpoczęcie nowej przygody Szarym Strażnikiem z Orlais.

Ray Muzyka – szef oddziału firmy odpowiedzialnego za tworzenie gier RPG ujawnił, że nowy wątek fabularny pozwoli graczom „rozsmakować się w odkrywaniu sekretnych motywów kierujących mrocznymi pomiotami ”, które mimo porażki Arcydemona staną ponownie do walki.

Potyczki te mają być w założeniu znacznie ciekawsze dlatego, że w grze pojawi się inteligentny typ mrocznych pomiotów, a także nowe potwory, w tym między innymi: Inferno Golem (Ognisty golem) oraz Spectral Dragon (Widmowy smok).

Przebudzenie Dragon Age już w marcu - ilustracja #2

Rozszerzenie do duchowego następcy Baldur’s Gate ma także umożliwić większą niż dotychczas personalizację postaci i drużyny. Podniesiona zostanie górna granica limitu możliwych do zdobycia poziomów doświadczenia, a gracze otrzymają możliwość przedefiniowania charakterystyk i atrybutów postaci (klasyczny re-spec). Ponadto dodatek wprowadzi aż pięć nowych postaci, których gracz będzie mógł włączyć do drużyny jako towarzyszy.

Twórcy nie zapomnieli także o powiększeniu dostępnego arsenału czarów, umiejętności i specjalizacji, jednakże na razie nie zdecydowali się na podanie jakichkolwiek szczegółów.

Dragon Age: Początek - Przebudzenie zostanie wydany jednocześnie w wersji na PC, Xboksa i PlayStation 3. Będzie kosztował 89,90 zł w wersji na PC i 139,90 zł w wersji na konsole. Jeśli sprawdzą się wcześniejsze doniesienia to w marcu Dragon Age przebudzi się z zimowego snu.