Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2010, 18:13

autor: Jiker

Sprzedaż gier i konsol Nintendo w Europie

Konsole i gry koncernu Nintendo biją rekordy popularności nie tylko w Japonii oraz Stanach Zjednoczonych, ale i w innych rejonach świata. Japończycy ujawnili właśnie rezultaty sprzedaży swoich najistotniejszych produktów w krajach Starego Kontynentu, potwierdzając tezę, że Europa to coraz silniejszy bastion zagorzałych miłośników marki Nintendo.

Konsole i gry koncernu Nintendo biją rekordy popularności nie tylko w Japonii oraz Stanach Zjednoczonych, ale i w innych rejonach świata. Japończycy ujawnili właśnie rezultaty sprzedaży swoich najistotniejszych produktów w krajach Starego Kontynentu, potwierdzając tezę, że Europa to coraz silniejszy bastion zagorzałych miłośników Big N.

Otóż, niezwykłym wynikiem może się pochwalić przede wszystkim Nintendo DS. Platforma, która wystartowała na naszym rynku 11 marca 2005 roku i jest dostępna w kilku różnych wariantach (m.in. DS Lite oraz DSi, a już niedługo również DSi LL), w niecałe pięć lat zdołała sprzedać się w nakładzie przekraczającym 40 milionów egzemplarzy. Oznacza to, że DS jest aktualnie najlepiej sprzedającą się konsolą w historii Europy i raczej ciężko będzie rywalom jakoś poważnie mu zagrozić.

Sprzedaż gier i konsol Nintendo w Europie - ilustracja #1

Bardzo dobrze radzi sobie również Wii. Najnowsza stacjonarna platforma Nintendo w przeciągu trzech lat od swojego debiutu na Starym Kontynencie – miał on miejsce 8 grudnia 2006 roku – przekonała do siebie ponad 20 milionów osób. Nintendo poinformowało przy okazji, że niemal połowa europejskich posiadaczy Wii jest równocześnie właścicielami Wii Fit bądź też Wii Fit Plus, czyli specjalnych programów pozwalających nam zadbać o naszą kondycję fizyczną (np. za sprawą wyszukanych mini-gier i dołączonego Balance Board). Do tej pory marka sprzedała się u nas w nakładzie 9,6 miliona egzemplarzy.

Dodatkowo, firma Nintendo podzieliła się bardzo dobrymi wynikami sprzedaży platformówki New Super Mario Bros. Wii w regionie EMEA, czyli w krajach leżących na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Okazuje się więc, że jedna z najlepiej ocenianych produkcji na Wii (87% według Metacritic.com) znalazła tu od chwili swojego debiutu w listopadzie 2009 roku ponad 2,5 miliona nabywców.

Sprzedaż gier i konsol Nintendo w Europie - ilustracja #2

Z informacji japońskiego magazynu Famitsu wynika, że kolejne 2,4 miliona sztuk sprzedano w ubiegłym roku w Japonii. Nieoficjalne dane serwisu VGChartz.com sugerują ponadto, że w Stanach Zjednoczonych gracze nabyli ponad 3,6 miliona egzemplarzy. Sumując powyższe wyniki otrzymujemy rezultat na poziomie ponad 8 milionów egzemplarzy, co czyni z New Super Mario Bros. Wii jedną z najlepiej sprzedających się produkcji 2009 roku.

Z kolei w nakładzie ponad pięciu milionów egzemplarzy sprzedał się zestaw gier sportowych Wii Sports Resort, wprowadzony do sprzedaży w Europie w lipcu ubiegłego roku.