Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2009, 11:20

autor: Jiker

Wieści ze świata (World of Warcraft, EverQuest II, Torchlight) 13/11/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: World of Warcraft z obsługą Battle.net, BlazBlue: Calamity Trigger już wkrótce w Europie, premiera Blitz 1941, data debiutu kolejnej aktualizacji Xbox Live, kolejne plotki o Resistance 3 i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: World of Warcraft z obsługą Battle.net, BlazBlue: Calamity Trigger już wkrótce w Europie, premiera Blitz 1941, data debiutu kolejnej aktualizacji Xbox Live, kolejne plotki o Resistance 3 i inne. Zapraszamy do lektury.

World of Warcraft

Od wczoraj World of Warcraft funkcjonuje na bazie systemu odrestaurowanego Battle.netu. Tak więc, aby zalogować się do gry musimy posiadać aktywne konto na platformie stworzonej z myślą o fanach gier firmy Blizzard. Osobom nieobeznanym z Battle.netem zalecamy lekturę FAQ.

Epic Games

Firma Epic Games poinformowała, że darmową wersję narzędzi Unreal Development Kit (stanowiących ubogą wersję profesjonalnego zestawu, kosztującego wiele tysięcy dolarów), udostępnionych wszystkim chętnym w zeszłym tygodniu, pobrało już ponad 50 tysięcy osób ze 130 krajów świata. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że już niedługo w sieci opublikowana zostanie nowa wersja UDK.

EverQuest II

Sony Online Entertainment uruchomiło system zamówień przedpremierowych na Sentinel’s Fate, czyli kolejne rozszerzenie do produkcji MMO EverQuest II. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że jego sklepowa premiera odbędzie się 16 lutego przyszłego roku. Ofertę serwisów dystrybucji cyfrowej dodatek zasili tydzień później.

BlazBlue: Calamity Trigger

Rewelacyjnie oceniana, dwuwymiarowa bijatyka BlazBlue: Calamity Trigger zaprojektowana przez doświadczone japońskie studio Arc System Works (m.in. marka Guilty Gear) już niedługo wydana zostanie w Europie. W pierwszym kwartale przyszłego roku trafi najpierw do sprzedaży we Francji, gdzie firma Tradewest Games – powstała na zgliszczach europejskiego oddziału Midway – wyda zarówno edycje konsolowe (X360, PS3), jak i wersję pecetową. Oczekuje się, że niebawem ujawnione zostaną plany wydawnicze co do pozostałych krajów europejskich.

Wieści ze świata (World of Warcraft, EverQuest II, Torchlight) 13/11/09 - ilustracja #1

Blitz 1941

Gra Blitz 1941 – ciekawe połączenie MMO i strategii czasu rzeczywistego, w której zasiadamy za sterami czołgów i bierzemy udział w walkach o panowanie nad największymi miastami Europy Środkowo-Wschodniej – jest już dostępna w pełnej wersji. Z okazji premiery firma eFusion MMOG przygotowała małą promocję, mającą zachęcić do rejestracji nowych graczy. Mianowicie, do 16 listopada użytkownicy będą zdobywać podwójną liczbę punktów doświadczenia, kredytów i punktów zwycięstwa. Z kolei każda osoba, która do 23 listopada przynajmniej raz uruchomi Blitz 1941, weźmie udział w losowaniu przedmiotów specjalnych.

PlayStation 3

Redakcja serwisu Eurogamer dotarła do nieoficjalnych informacji, z których wynika, że PlayStation Network już niebawem wyposażone zostanie o obsługę Facebooka. Rzecznik firmy Sony przyznał, że komentarz w tej sprawie zostanie opublikowany w najbliższych dniach. Przypominamy, że 17 listopada Facebook zawita również do Xbox Live.

Xbox Live

Oczekiwana od dłuższego czasu aktualizacja Xbox Live, mająca wprowadzić do systemu obsługę Facebooka, Twittera i Last.fm, zostanie opublikowana 17 listopada, czyli w najbliższy wtorek. W ramach aktualizacji doczekamy się również premiery działu News and More (z informacjami na temat nowości w Xbox Live).

Resistance 3

Joystiq donosi, że artysta grafik Ben Mauro dokonał aktualizacji swojego profilu w serwisie LinkedIn (niestety część informacji została już usunięta). Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt trzymiesięcznej współpracy ze studiem Insomniac. Od marca do maja Mauro wykonał kilka prac związanych m.in. z Ratchet and Clank Future: A Crack in Time, R3 (najprawdopodobniej chodzi tu o Resistance 3) oraz z kilkoma bliżej nieokreślonymi projektami. Najbardziej interesuje nas oczywiście kwestia R3 – produkcja nie została dotąd oficjalnie zapowiedziana, choć pojawiło się na jej temat już kilka ciekawie brzmiących plotek. Być może kolejne spekulacje zmienią obecny stan rzeczy.

Blizzcon 2010

Wszystko wskazuje na to, że przyszłoroczny Blizzcon odbędzie się w Las Vegas. Wskazują na to informacje zamieszczone na łamach serwisu internetowego kompleksu Las Vegas Convention Center. Ponadto wynika z nich, że impreza organizowana przez firmę Blizzard zostanie przeprowadzona w dniach 30-31 lipca 2010 roku.

Torchlight

Torchlight – udany klon Diablo i Fate autorstwa studia Runic Games – doczeka się w ciągu dwóch lat wersji MMO, oznajmił Max Shaefer. Prace nad rozszerzeniem ruszą, gdy tylko producenci ukończą łatanie podstawowej wersji swojego dzieła. Torchlight MMO będzie darmowe i ma oferować rozbudowaną customizację, losowo generowane lochy, PVP i wiele innych elementów. Przeczytaj naszą recenzję trybu dla pojedynczego gracza.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

NBA Unrivaled

Lost Horizon

MotoGP 09/10 X360

MotoGP 09/10 PS3

Gran Turismo 5

Jillian Michaels' Fitness Ultimatum 2010

Borderlands

The Saboteur

Left 4 Dead 2

Call of Duty: Modern Warfare - Reflex

Tropico 3

Army of Two: The 40th Day

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

For The Glory

Gramy w Modern Warfare 2 - misja w śniegu Gramy!

O przemocy w grach video felieton

gry