Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Blitz 1941 (PC)
OkładkaBlitz 1941 (PC)

Blitz 1941 PC

Strategiczne MMO z elementami symulacji, w którym zasiadamy za sterami czołgów i bierzemy udział w walkach o panowanie nad największymi miastami Europy Środkowo-Wschodniej.

Akcji | II wojna światowa | zagraj za darmo | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Blitz 1941 Premiera PC

10listopada2009

producent: eFusion MMOG GmbH wydawca: eFusion MMOG GmbH

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Blitz 1941

EVE Online

Shattered Galaxy

Navy Field

Serwery gry zostały wyłączone i zaprzestano jej dalszego rozwoju.

Blitz 1941 to sieciowy miks strategii i symulacji, opracowany przez firmę eFusion MMOG GmbH. W grze uzyskujemy możliwość objęcia kontroli nad czołgiem i wzięcia udziału w szeregu pancernych bitew rozgrywanych na terenie europejskich miast. Do naszej dyspozycji oddanych zostało sześćdziesiąt modeli istniejących w rzeczywistości czołgów, używanych przez armię niemiecką i sowiecką w czasie II wojny światowej.

Jednym z kluczowych elementów tego tytułu jest zdobywanie doświadczenia oraz odznaczeń. W miarę kolejnych zwycięstw jesteśmy bowiem odpowiednio nagradzani. W ten właśnie sposób zwiększamy nasz poziom, uzyskujemy dostęp do nowych umiejętności oraz pieniędzy. Te ostatnie umożliwiają nabywanie lepszych modeli czołgów oraz ulepszeń, poprawiając tym samym nasze notowania.

W przeciwieństwie do wielu innych gier sieciowych, w ramach których to gracze zakładają serwery i pokoje, w Blitz 1941 mamy nieograniczony dostęp do piętnastu spreparowanych pól bitew. Walki, do których można dołączyć w każdej chwili, toczą się nieustannie w czasie rzeczywistym. Zwycięska strona nie tylko okupuje daną lokację, ale również czerpie z tego faktu ekonomiczne korzyści (przyspieszając tym samym rozwój armii). Zadaniem przegranych jest oczywiście ponowienie ataku i próba wyparcia przeciwnika z zajętych terenów. Serwery gry zdolne są pomieścić nawet 3000 osób.

Bitwy są prowadzone w piętnastu miastach, m.in. na terenie Pragi, Wiednia, Budapesztu, Sofii, Odessy, Sewastopolu, Warszawy, Gdańska, Rygi, Mińska, Kijowa, Stalingradu oraz Kurska. Każde z nich jest odpowiednio zróżnicowane. Wzięte pod uwagę cechy to rozmiar, struktura oraz charakterystyczne budowle – z tego też względu walki w każdej z metropolii noszą znamiona unikalnych. Poszczególne miasta zostały połączone siecią dróg, na których także toczą się potyczki.

Rozgrywka została przedstawiona za sprawą trójwymiarowej oprawy graficznej, do stworzenia której wykorzystany został cel-shading.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 5,2 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Blitz 1941: Odpowiednia dla każdego wieku.

Blitz 1941 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 450MHz
  • 128MB RAM
  • karta grafiki 32MB