Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Shattered Galaxy (PC)

Shattered Galaxy PC

Wyobraźcie sobie grę z serii Command & Conquer w którą możecie sobie zagrać przez Internet z setką swoich znajomych jednocześnie, na jednym polu walki kierując kilkoma z kilkuset jednostek w bitwie ... Miłe prawda, tak właśnie wygląda Shattered Galaxy.

Strategiczne | MMO

PC Windows
Okładka Shattered Galaxy (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22sierpnia2001

Kategoria gier Massive Online Multiplayer (czyli gier do grania tylko przez Internet na dedykowanych serwerach, zdominowana była od samego początku przez gry z gatunku cRPG z kilkoma rodzynkami w postaci niezbyt udanych symulatorów lotu. I choć były czynione w tym kierunku próby, nie udało przez długi czas przenieść z sukcesem do tego typu rozgrywki żadnej gry z gatunku RTS. Firmie Nexon Inc. producentowi kilku mniej znanych w Polsce gier online cRPG udało się jako pierwszej stworzyć prawdziwe Massive Online Warfare czyli Shattered Galaxy. Akcja gry toczy się na planecie ogarniętej wieczną wojną, pomiędzy zmilitaryzowanymi frakcjami o dominację nad źródłami surowców zalegających we wnętrzu kontynentów. Całość powierzchni planety została podzielona na prowincje, w nich to właśnie rozgrywają się monumentalne wręcz walki pomiędzy przedstawicielami wrogich frakcji.

Gra składa się w uproszczeniu z dwóch trybów gry. Pierwszy z nich to tryb bohatera jako postać możemy w nim przemieszczać się po planecie, rozmawiać z innymi uczestnikami rozgrywki, uzbrajać nasz składający się z jednostek oddział, konstruować nowe jednostki, handlować surowcami, trenować, uczestniczyć w życiu politycznym naszej frakcji, modyfikować nasze parametry. W drugim zaś uczestniczymy w konkretnej walce w danej prowincji i nie jesteśmy już postacią (bohaterem), lecz kierujemy podległymi nam jednostkami, wydajemy im rozkazy, wspieramy sprzymierzeńców i niszczymy wrogów za pomocą, ultranowoczesnej broni.

  • Wbudowany system od chatowania, wysyłania wiadomości i rozmowy na forum dyskusyjnym z innymi graczami.
  • System polityczny opisujący każdą z frakcji pozwala awansować graczom z szeregowych członków frakcji do overlordów zarządzających całą strukturą zastępców i pomocników.
  • Ilość typów i rodzajów jednostek dostępnych w grze jest oszałamiająca. Mamy do wyboru: jednostki piechoty, pancerne, lotnictwo i jednostki wspomagające. W każdej z tych klas jest od kilku od kilkunastu typów jednostek. Każdą jednostkę możemy przekonstruować w sporą ilość kombinacji, wybierając z dużej puli części takich jak: kadłub, silniki, źródło zasilania, broń, sensory, tarcze itp.
  • Sama walka dostarcza niezapomnianych przeżyć, gdyż liczba graczy uczestniczących w danym starciu oscylująca od 10 do 100 i ilość kontrolowanych przez nich jednostek od 6 do 12 powodują wrażenie udziału w wielkiej bitwie.
  • Shattered Galaxy jak większość gier online jest stale modyfikowana przez twórców. Dodawane są nowe funkcje gry, jednostki i poprawiane niedociągnięcia programistów.
  • Aby móc grać w Shattered Galaxy konieczne jest opłacanie comiesięcznego abonamentu wynoszącego w przybliżeniu 10$.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Gry podobne do Shattered Galaxy

Wymagania wiekowe Shattered Galaxy

12+

Wymagania sprzętowe Shattered Galaxy

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 450MHz
  • 64MB RAM
Koncern 2K Games będzie dystrybuował swoje produkty za pośrednictwem usługi Steam
Koncern 2K Games będzie dystrybuował swoje produkty za pośrednictwem usługi Steam

wiadomość25 października 2006

Stworzona przez firmę Valve Corporation usługa Steam, to już prawdziwa potęga w dziedzinie elektronicznej dystrybucji gier. Ogromny potencjał systemu, który ma już ponad dziesięć milionów zarejestrowanych użytkowników, został zauważony przez potentatów w branży elektronicznej rozrywki.

Shattered Galaxy - graj za darmo!
Shattered Galaxy - graj za darmo!

wiadomość13 sierpnia 2003

Zespół developerski Nexon poinformował, iż Shattered Galaxy - ciekawa produkcja, zaliczająca się do gatunku MMORTS (massive multiplayer online warfare), której premiera miała miejsce w 2001 roku - jest już dostępna zupełnie za darmo do pobrania z Sieci.

Shattered Galaxy beta testy wersji 1.5

wiadomość10 listopada 2002

W dniach od 6 do 20 listopada 2002, w godzinach (w przybliżeniu) od 22.00 do 03.00 naszego czasu trwa darmowy beta test najnowszej wersji 1.5 strategicznej gry MMO pod tytułem Shattered Galaxy.

Shattered Galaxy wersja 1.5 oficjalnie zapowiedziana

wiadomość13 października 2002

Dzisiaj ruszyła oficjalna strona nowej wersji popularnej (właściwie jedynej w swoim rodzaju) gry z gatunku MMORTS – Shattered Galaxy 1.5. Gra obecna jest na rynku już od przeszło 3 lat i ciągle cieszy się powodzeniem wśród graczy. Nowa wersja wprowadzać będzie najbardziej rewolucyjne zmiany od początku istnienia tej gry w Internecie.

MMOcRPG – testujemy i gramy za darmo

wiadomość3 sierpnia 2002

Jak wiadomo aby grać w MMO trzeba w większości wypadków zapłacić (poza kosztem oryginalnej gry) miesięczny abonament. Tym bardziej warto skorzystać z okazji gdy możemy za darmo, opłacając tylko koszt połączenia internetowego spróbować wersje testowe i wersje beta gier z gatunku MMO. Przygotowałem dla was zestaw limitowanych wersji testowych i potencjalnych kandydatów do beta testów gier z gatunku MMOcRPG.