Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Shattered Galaxy (PC)
OkładkaShattered Galaxy (PC)

Shattered Galaxy PC

Wyobraźcie sobie grę z serii Command & Conquer w którą możecie sobie zagrać przez Internet z setką swoich znajomych jednocześnie, na jednym polu walki kierując kilkoma z kilkuset jednostek w bitwie ... Miłe prawda, tak właśnie wygląda Shattered Galaxy.

Strategiczne | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shattered Galaxy Premiera PC

22sierpnia2001

producent: Nexon Inc. wydawca: Tri Synergy Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Shattered Galaxy

EVE Online

World of Warships

End of Nations

Kategoria gier Massive Online Multiplayer (czyli gier do grania tylko przez Internet na dedykowanych serwerach, zdominowana była od samego początku przez gry z gatunku cRPG z kilkoma rodzynkami w postaci niezbyt udanych symulatorów lotu. I choć były czynione w tym kierunku próby, nie udało przez długi czas przenieść z sukcesem do tego typu rozgrywki żadnej gry z gatunku RTS. Firmie Nexon Inc. producentowi kilku mniej znanych w Polsce gier online cRPG udało się jako pierwszej stworzyć prawdziwe Massive Online Warfare czyli Shattered Galaxy. Akcja gry toczy się na planecie ogarniętej wieczną wojną, pomiędzy zmilitaryzowanymi frakcjami o dominację nad źródłami surowców zalegających we wnętrzu kontynentów. Całość powierzchni planety została podzielona na prowincje, w nich to właśnie rozgrywają się monumentalne wręcz walki pomiędzy przedstawicielami wrogich frakcji.

Gra składa się w uproszczeniu z dwóch trybów gry. Pierwszy z nich to tryb bohatera jako postać możemy w nim przemieszczać się po planecie, rozmawiać z innymi uczestnikami rozgrywki, uzbrajać nasz składający się z jednostek oddział, konstruować nowe jednostki, handlować surowcami, trenować, uczestniczyć w życiu politycznym naszej frakcji, modyfikować nasze parametry. W drugim zaś uczestniczymy w konkretnej walce w danej prowincji i nie jesteśmy już postacią (bohaterem), lecz kierujemy podległymi nam jednostkami, wydajemy im rozkazy, wspieramy sprzymierzeńców i niszczymy wrogów za pomocą, ultranowoczesnej broni.

  • Wbudowany system od chatowania, wysyłania wiadomości i rozmowy na forum dyskusyjnym z innymi graczami.
  • System polityczny opisujący każdą z frakcji pozwala awansować graczom z szeregowych członków frakcji do overlordów zarządzających całą strukturą zastępców i pomocników.
  • Ilość typów i rodzajów jednostek dostępnych w grze jest oszałamiająca. Mamy do wyboru: jednostki piechoty, pancerne, lotnictwo i jednostki wspomagające. W każdej z tych klas jest od kilku od kilkunastu typów jednostek. Każdą jednostkę możemy przekonstruować w sporą ilość kombinacji, wybierając z dużej puli części takich jak: kadłub, silniki, źródło zasilania, broń, sensory, tarcze itp.
  • Sama walka dostarcza niezapomnianych przeżyć, gdyż liczba graczy uczestniczących w danym starciu oscylująca od 10 do 100 i ilość kontrolowanych przez nich jednostek od 6 do 12 powodują wrażenie udziału w wielkiej bitwie.
  • Shattered Galaxy jak większość gier online jest stale modyfikowana przez twórców. Dodawane są nowe funkcje gry, jednostki i poprawiane niedociągnięcia programistów.
  • Aby móc grać w Shattered Galaxy konieczne jest opłacanie comiesięcznego abonamentu wynoszącego w przybliżeniu 10$.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Shattered Galaxy: 12+

Shattered Galaxy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 450MHz
  • 64MB RAM